Podstawowy gadżet erotyczny. "Powinien być w każdej polskiej sypialni"

Podstawowy gadżet erotyczny. "Powinien być w każdej polskiej sypialni"

Edukatorka seksualna poleca zestaw gadżetów do sypialni
Edukatorka seksualna poleca zestaw gadżetów do sypialni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
01.08.2023 19:27, aktualizacja: 01.08.2023 20:16

Gadżety erotyczne są polecane przez seksuologów jako coś, co może wzbogacić i urozmaicić nasze życie intymne. Joanna Keszka, trenerka kreatywnego seksu i edukatorka seksualna, poleca zwłaszcza jedną rzecz, po którą wiele osób nie sięga.

Gadżety erotyczne coraz rzadziej są tematem tabu, jednak, jak podkreślała w rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Keszka, trenerka kreatywnego seksu i edukatorka seksualna, statystyki są jednoznaczne. - My, Polacy, lubimy o sobie myśleć, że jesteśmy narodem wielkim, także w seksie. Jednak statystyki dotyczące np. korzystania z zabawek erotycznych jasno pokazują, że jesteśmy malutką kropką w skali Europy – w Anglii, Francji czy Hiszpanii - w przeciwieństwie do Polski - gadżety erotyczne są bardzo popularne.

Podstawowy gadżet w sypialni. Ekspertka poleca

Jak wybrać spośród dużego asortymentu sklepów erotycznych coś, z czego będziemy zadowoleni? Ekspertka podkreśliła, że istnieje dosyć uniwersalny zestaw łóżkowych zabawek, w które warto się zaopatrzyć. Okazuje się, że na pierwszym miejscu wcale nie jest drogi wibrator czy kajdanki.

- Podstawowy zestaw gadżetów, który powinien być w każdej polskiej sypialni, otwiera opaska do oczu. Nawet gdy robimy w łóżku to samo, to kiedy kochamy się z zamkniętymi oczami, pozostałe zmysły nam się wyostrzają. Dzięki prostemu zasłonięciu oczu możemy urozmaicić tę zabawę - wyjaśniła Keszka.

Inną rzeczą, o której warto pamiętać jest lubrykant na bazie wody. - Gdy dochodzi do wysuszenia śluzówki, przychodzi nam z pomocą i powoduje, że to, co mogłoby pójść opornie, idzie gładko - dodała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wszystkim nam należy się radość"

"Podium" polecanych przez edukatorkę gadżetów zamyka wibrator łechtaczkowy z szeroką rozpiętością wibracji. - Czyli można rozmasowywać łechtaczkę i pochwę za pomocą delikatnego programu, a gdy już podniecenie się zwiększy, przełączyć na tryb intensywniejszy - mówi.

Joanna Keszka podkreśliła, że zabawy - również w seksie - potrzebują wszyscy, niezależnie od wieku. - I nie ma znaczenia, czy skończyłeś lub skończyłaś lat 18, 30 czy 50 – wszystkim nam należy się radość, zabawa, niepoważne wygibasy, wygłupy. A gadżety erotyczne są właśnie elementem związanym z zabawą w naszej sypialni, pozwalają nie traktować wszystkiego, co się tam dzieje, śmiertelnie poważnie - zaznaczyła.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta