Blisko ludziPogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek Królikowski pociesza brata

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek Królikowski pociesza brata

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Antek Królikowski pociesza brata
Źródło zdjęć: © PAP
Klaudia Stabach
05.03.2020 12:42, aktualizacja: 05.03.2020 13:38

Paweł Królikowski zmarł pod koniec lutego, w wieku 58 lat. Msza żałobna odbyła się w kościele na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W pierwszych ławkach zasiadły dzieci aktora, które nie kryły łez. Na jednym ze zdjęć widać, jak Antek Królikowski pociesza młodszego brata.

Paweł Królikowski od lat miał problemy zdrowotne. Już w 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Z kolei w 2019 roku zmagał się z chorobą neurologiczną. Pod koniec grudnia trafił do szpitala i już z niego nie wyszedł.

Pogrzeb o charakterze państwowym

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 marca w Warszawie. Wśród żałobników znalazły się nie tylko tłumy gwiazd, ale również sam prezydent Andrzej Duda oraz minister kultury - Piotr Gliński. Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pożegnanie Pawła Królikowskiego niewątpliwie było najtrudniejsze dla jego rodziny. Aktor osierocił piątkę dzieci, które z trudem panowały nad emocjami w trakcie pogrzebu. Słuchanie wzruszających przemówień i widok trumny są trudnym przeżyciem. Na jednym ze zdjęć widać smutnego Antka Królikowskiego, który przytula i pociesza swojego młodszego brata.

Paweł Królikowski był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Największą sławę przyniosła mu rola Kusego w serialu "Ranczo" emitowanym na kanale TVP 1. Ponadto grał w telenoweli "Na dobre i na złe" oraz zasiadał w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl