Blisko ludziPojechali z tęczową flagą do Watykanu. "Nikt nie czuł się obrażony"

Pojechali z tęczową flagą do Watykanu. "Nikt nie czuł się obrażony"

Tęczowa flaga w Watykanie
Tęczowa flaga w Watykanie
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Podlaska

16.08.2020 15:56, aktual.: 01.03.2022 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

– Policja nas nie wygoniła, a gdy zostaliśmy sami na placu godzinę dłużej, wyszedł do nas jeden z księży, zaoferował wodę i wysłuchał co mamy do powiedzenia – napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych, Jakub i Dawid, którzy wybrali się do Rzymu, aby zamanifestować to, że osoby homoseksualne, są tak samo ważne dla Boga, jak ludzie o orientacji heteroseksualnej.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek stanęli na placu Świętego Piotra z tęczową flagą, z napisem "help" (pomocy – red. przyp.). Swoją wizytę w Watykanie udokumentowali na Instagramie. "Taki widok miał dziś papież Franciszek pod swoim oknem podczas Anioła Pańskiego. Nasza wielka tęczowa flaga powiewała dumnie kilkadziesiąt minut, a na niej duży napis HELP" – napisali mężczyźni pod fotografią. Na zdjęciu widać jak stoją wśród wiernych, trzymając dużą flagę w kolorach tęczy.

"To, że jesteś gejem nie ma żadnego znaczenia"

Para pojechała do Rzymu, aby zamanifestować swój sprzeciw, wobec nietolerancji osób homoseksualnych w kraju. Jakub i Dawid przypomnieli również w poście słowa papieża Franciszka, który powiedział: "to, że jesteś gejem, nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cię kocha takim, jakim jesteś". Dodali, że we Włoszech spotkała ich fala wsparcia, ludzie z innych krajów podchodzili do nich i wyrażali swoją aprobatę. "Nikt nie czuł się tęczą obrażony, policja nas nie wygoniła, a gdy zostaliśmy sami na placu godzinę dłużej, wyszedł do nas jeden z księży, zaoferował wodę i wysłuchał co mamy do powiedzenia" – napisali.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to słynna para polskich gejów. Nagrywają własne teledyski do bardziej i mniej znanych utworów. Środki na te działania pozyskują m.in. ze zbiórek wspieranych przez darczyńców.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (51)
Zobacz także