Blisko ludziFranek Broda ma mieć sprawę w sądzie. Siostrzeniec premiera wspiera środowisko LGBT

Franek Broda ma mieć sprawę w sądzie. Siostrzeniec premiera wspiera środowisko LGBT

Franek Broda walczy o prawa osób LGBT
Franek Broda walczy o prawa osób LGBT
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska

14.08.2020 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cała Polska usłyszała o Franku Brodzie, gdy oskarżył Andrzeja Dudę o to, że dzieli społeczeństwo. Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego walczy o prawa osób LGBT.

Siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego wyznał na antenie TVN24, że jest gejem. 17-latek głośno krytykuje politykę PiS-u. To, co robi partia rządząca, nazywa wprost "odczłowieczaniem społeczeństwa".

Franek Broda wspiera środowisko LGBT

Na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się wywiad z wrocławskim aktywistą LGBT. W rozmowie z dziennikarką Karoliną Kozakiewicz Broda powiedział, że "politycy PiS-u deklarują się jako katolicy, a w Biblii jest napisane, żeby kochać bliźniego swego jak siebie samego".

Nastolatek podkreśla, że chce pomagać osobom, które doświadczają dyskryminacji, na której skutek targają się na własne życie. Przyznał, że sam ostatnio został zaatakowany. "Wysiadając z pociągu, jeden z trzech mężczyzn krzyknął: 'hej, to ty jesteś tym pedałem, który broni tego czegoś?'". Mężczyzna chciał go uderzyć, ale siostrzeniec Morawieckiego zachował spokój i nie doszło do bójki.

Z rozmowy dowiadujemy się również, że Franek Broda wybrał się z czwórką znajomych przed komisariat z transparentami, na których widniały hasła broniące Margot. Okazuje się, że policjanci uznali to za "nielegalne zgromadzenie". Franek i jego znajomi dostali upomnienie, a następnie zostali wylegitymowani. 17-latek podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. Sprawa ma dalej potoczyć się w sądzie.

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (243)
Zobacz także