Blisko ludziPokazała zdewastowany dom ukraińskiej rodziny. To zostawili po sobie rosyjscy żołnierze

Pokazała zdewastowany dom ukraińskiej rodziny. To zostawili po sobie rosyjscy żołnierze

Pokazała zdewastowane mieszkanie ukraińskiej rodziny
Pokazała zdewastowane mieszkanie ukraińskiej rodziny
Źródło zdjęć: © Instagram.com
25.04.2022 16:50, aktualizacja: 25.04.2022 17:13

Dziennikarka TVN Katarzyna Górniak od początku wojny w Ukrainie relacjonuje tragiczne wydarzenia, rozgrywające się za naszą wschodnią granicą. Teraz pokazała na swoim instagramowym profilu, jak wygląda ukraiński dom, w którym mieszkali rosyjscy żołnierze. Na zdjęciach widać, że wnętrza są zdewastowane.

Przez dwa miesiące wojny w Ukrainie zobaczyliśmy już chyba wszystkie oblicza bezwzględnego i bestialskiego zachowania rosyjskich żołnierzy. Liczne relacje naocznych świadków i dziennikarzy mrożą krew w żyłach, lecz są niezwykle potrzebne. Realia wojenne od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie pokazuje m.in. dziennikarka "Faktów" TVN i TVN24 - Katarzyna Górniak. 

Dziennikarka pokazała zdewastowany dom ukraińskiej rodziny

Katarzyna Górniak w relacji na swoim instagramowym profilu zdecydowała się pokazać wnętrza ukraińskiego domu, w którym przez pewien czas przebywali rosyjscy żołnierze. Na zdjęciach widać nie tylko straszliwy bałagan, ale również zniszczone meble. Dziennikarka rozmawiała z właścicielem, który opowiedział, co zastał w domu po powrocie. 

"Tak wygląda ukraiński dom, w którym mieszkali rosyjscy żołnierze. Właściciel domu powiedział mi, że wyżarli wszystko, łącznie z witaminami dla dzieci. Mięso z zamrażarki upiekli na ognisku. W ogródku zrobili sobie tor przeszkód na zabawkowe samochodziki jego syna. Wypróżniali się do wanny. Zdaje się, że nie bardzo wiedzieli, jak obsługiwać szafki kuchenne. Może u siebie nie mają" – napisała Górniak. 

"Wyobraźcie sobie wrócić do swojego domu i znaleźć to wszystko"

Jak się okazuje, Rosjanie weszli do domu ukraińskiej rodziny, wyłamując zamek w drzwiach. Był pusty, ponieważ domownicy w tym czasie ukrywali się w piwnicach. Dziennikarka TVN na widok zdewastowanego wnętrza nie szczędziła mocnych słów.  

"A tak sobie weszli. Duma Rosji. Druga armia świata. Tak o nich zadbał gospodzin Putin, że z głodu zarżnęli kury i kaczki. Złodzieje, gwałciciele i prostaki. Zostawili buty i stertę śmieci. Mieszkali w tych ukraińskich domach, gdy ich właściciele musieli się przed nimi ukrywać w piwnicach. Wyobraźcie sobie wrócić do swojego domu i znaleźć to wszystko. A potem spać w łóżku, w którym spał brudny i durny ruski okupant" – czytamy w relacji na Instagramie Katarzyny Górniak. 

Dziennikarka zdaje relację z wydarzeń na Ukrainie
Dziennikarka zdaje relację z wydarzeń na Ukrainie © Instagram.com
Rosyjscy żołnierze w domu Ukraińców
Rosyjscy żołnierze w domu Ukraińców © Instagram.com
Rosyjscy żołnierze zdewastowali ukraiński dom
Rosyjscy żołnierze zdewastowali ukraiński dom © Instagram.com
Dziennikarka Katarzyna Górniak pokazała zdjęcia ze zdewastowanego ukraińskiego domu
Dziennikarka Katarzyna Górniak pokazała zdjęcia ze zdewastowanego ukraińskiego domu © Instagram.com
Rosyjscy żołnierze włamali się do ukraińskiego domu
Rosyjscy żołnierze włamali się do ukraińskiego domu © Instagram.com
Wstrząsająca relacja Katarzyny Górniak
Wstrząsająca relacja Katarzyny Górniak © Instagram.com

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl