Trwa ładowanie...

Polacy uwielbiali go oglądać w "Dużych dzieciach". Co dziś robi Karol Klementowski?

Karol Klementowski dostał się do programu "Duże dzieci", kiedy miał dziewięć lat. Na tle innych dzieci wyróżniał się ciętym poczuciem humoru, ogromną wiedzą i zainteresowaniem polityką. Mówił nawet, że w przyszłości chciałby zostać premierem! Sprawdzamy, co dzisiaj robi 25-letni Karol Klementowski.

Share
Karol Klementowski był gwiazdą programu "Duże dzieci"
Karol Klementowski był gwiazdą programu "Duże dzieci" Źródło: AKPA
d34lx6j

Karol Klementowski miał dziewięć lat, gdy pojechał z rodzicami do Warszawy na casting do nowego programu Telewizji Polskiej. Oprócz niego pojawiło się około dwustu innych kandydatów. Chłopiec jednak ujął komisję do tego stopnia, że jeszcze tego samego dnia jego rodzice otrzymali telefon z informacją, że Karol dostał się do "Dużych dzieci". 

O polityce wiedział więcej niż niejeden dorosły 

Rozrywkowy program "Duże dzieci" zadebiutował na antenie telewizyjnej Dwójki w 2005 roku, a jego prowadzącym został Wojciech Mann. Bystry Karol Klementowski, pochodzący ze wsi w województwie lubuskim, szybko stał się ulubieńcem publiczności i widzów, których swoimi wypowiedziami niejednokrotnie bawił do łez. Szybko wyszło na jaw, że największym konikiem chłopca jest polityka. 9-latek śledził uważnie wydarzenia z polskiej sceny politycznej w serwisach informacyjnych. W wywiadzie przeprowadzonym przed laty z "Przyjaciółką" jego rodzice zdradzili, że już w pierwszej klasie szkoły podstawowej założył partię, a potem sejm, który głosował nad ważnymi decyzjami.  

Karol Klementowski swoją wiedzą zaskakiwał co tydzień widzów programu "Duże dzieci". Jednocześnie potrafił "przegadać" wszystkich swoich kolegów i koleżanki z planu oraz samego Wojciecha Manna. "Karol dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy trzeba coś powiedzieć, zorganizować. Woli przedmioty humanistyczne, jego konikiem jest historia. Nieraz ja powiem jedno słowo, a Karol dopowie trzy. Dalszą część lekcji mógłby poprowadzić sam" – powiedziała jego wychowawczyni w rozmowie z "Przyjaciółką".  

d34lx6j

Jak potoczyło się życie Karola Klementowskiego? 

W tamtym czasie Karol Klementowski mówił, że w przyszłości chciałby zostać premierem lub marszałkiem sejmu. Czy faktycznie dąży do tego celu? Obecnie Klementowski ma 25 lat. W zeszłym roku na swoim profilu na Facebooku podzielił się informacją, że skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie nadal interesuje się historią, polityką oraz... transportem kolejowym. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34lx6j

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34lx6j
d34lx6j