Blisko ludziPolityka wpływa na randki Polaków? Swatka: "Ludzie przychodzą i mówią: Tylko żeby ta osoba nie popierała tej partii"

Polityka wpływa na randki Polaków? Swatka: "Ludzie przychodzą i mówią: Tylko żeby ta osoba nie popierała tej partii"

Polityka wpływa na randki Polaków?
Polityka wpływa na randki Polaków?
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | René Ranisch
Aleksandra Lewandowska

25.08.2021 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć powszechnie mówi się, że "miłość wszystko wybaczy", są jednak kwestie, których wydaje się, że może nie pokonać. Jak się okazuje, jedną z nich są poglądy polityczne, które coraz częściej dzielą randkujących Polaków.

"Miłość jest ślepa" - brzmi jeden z popularnych cytatów. I z pewnością bywa, choć coraz więcej Polaków przekonuje się o tym, że istnieją kwestie, których miłość przeskoczyć nie może. Nie są to niestety ani brudne skarpetki leżące w kącie czy bałagan pozostawiony po śniadaniu. Polaków coraz częściej dzielą poglądy polityczne. Czy da się to dogadać?

Polityka dzieli randkujących

- Uważam, że w tej kwestii można się dogadać, jeśli dwie strony są tolerancyjne i otwarte na to, żeby chociaż chcieć spróbować zrozumieć podejście tej drugiej osoby. Można żyć z człowiekiem o innych poglądach - powiedziała Anna Guzior-Rytna, swatka, w rozmowie z NaTemat.pl. - Natomiast odradzam poruszanie tematów takiego kalibru na pierwszej randce. Najpierw warto poznać tego człowieka, dowiedzieć się, jakie wartości sobą reprezentuje, co jest dla niego ważne.

Swatka podkreśliła, że problem pojawia się w momencie, kiedy jedna ze stron zawzięcie nie chce zaakceptować poglądów drugiej. Wtedy może być to nie do wypracowania. Warto jednak podejmować wszelkie rozmowy i zastanowić się, dlaczego takie poglądy są dla nas ważne - czy faktycznie mogą przeszkodzić nam w stworzeniu dobrej relacji.

"Idealnie do siebie pasowali, ale..."

- Ostatnio przyszła jedna para, która pokłóciła się na randce. Idealnie do siebie pasowali, ale w pewnym momencie pan coś wspomniał o tym, że bardzo lubi PiS. Kobieta się zezłościła, bo dla niej te wartości są nie do przeskoczenia, a zwłaszcza sytuacja związana ze Strajkiem Kobiet - sama miała błyskawice na maseczce - dodała swatka.

Guzior-Rytna opowiedziała w rozmowie również o jednej randce, która zakończyła się porządną kłótnią, ale dzięki mediacji, przeprowadzonej przez nią chwilę później, wszystko zakończyło się sukcesem. Nie zawsze jest jednak tak "kolorowo". Zdradziła, że w ostatnim czasie tematem, który dzieli randkujących Polaków są także szczepienia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także