Polka toastmasterką bankietu noblowskiego. Przed nią niełatwe zadanie
Już 10 grudnia w sztokholmskim ratuszu odbędzie się bankiet noblowski. Swój udział w wydarzeniu będzie miała również Polka. Kamila Marzyńska w najbliższych latach będzie pełnić rolę toastmesterki. Co to tak naprawdę oznacza?
Na przemowy laureatów Nagrody Nobla czeka cały świat. Zanim jednak otrzymają na to szansę podczas oficjalnego bankietu w Sztokholmie, zapowie ich wybrana specjalnie do tego toastmasterka. Zaszczyt ten przypadł w tym roku Polce.
Jak Polka została toastmasterką na bankiecie noblowskim?
Niedawno do Polski spłynęły radosne wieści. Nasza rodaczka, Kamila Marzyńska, będzie pełnić funkcję toastmasterki na bankiecie noblowskim. Okazuje się jednak, że nie jest to łatwe zadanie.
Zanim 29-letnia studentka prawa otrzymała tę szansę, musiała przejść bardzo wymagający casting, na którym sprawdzono jej umiejętności językowe. W końcu zapowiedź laureata Nobla powinna wybrzmieć w aż trzech językach: angielskim, szwedzkim oraz rodzimym języku nagrodzonego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sąsiedzi dostali Nobla z ekonomii
"Gdy zobaczyłam ogłoszenie, byłam bardzo podekscytowana. Uważałam, że mój profil odpowiada temu, czego szukają i po prostu miałam odwagę i wysłałam zgłoszenie" - powiedziała w rozmowie z RMF.
Okazuje się, że już w zeszłym roku Marzyńska uczestniczyła w wydarzeniu. Wówczas mogła przekonać się, na czym miałaby polegać jej nowa praca. Warto także podkreślić, że Polka funkcję toastmasterki będzie pełnić przez najbliższe trzy lata.
Była na wakacjach, gdy wybrali ją toastmasterką
Kamila Marzyńska została zaproszona do "Dzień dobry TVN", by opowiedzieć o swojej nowej roli. Okazuje się, że wyniki castingu poznała, gdy była na wakacjach.
"Byłam na plaży i gdy odebrałam telefon, nie rozpoznałam numeru. Gdy dostałam tę wiadomość, podskakiwałam jak szalona. Myślę, że wszyscy ludzie na plaży się na mnie patrzyli w tym momencie, ponieważ piszczałam i podskakiwałam ze szczęścia" - powiedziała Kamila Marzyńska.
Co ciekawe, Polkę na bankiecie obowiązuje ścisły dress code. Na wydarzeniu musi zaprezentować się w czarnej, balowej sukni, białych, operowych rękawiczkach oraz czapce studenckiej. Oprócz tego jej strój ozdobi również żółto-niebieska szarfa symbolizująca flagę Szwecji.
Czytaj też: 16-letnia Pakistanka dostanie POKOJOWEGO NOBLA?!
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl