Półki na książki w sypialni – sprawdź najciekawsze pomysły

Półki na książki w sypialni – sprawdź najciekawsze pomysły

Półka może być ciekawym wystrojem wnętrza
Półka może być ciekawym wystrojem wnętrza
Źródło zdjęć: © Getty Images | Margarita Almpanezou
25.10.2021 14:46

Kochasz czytać, ale kończy Ci się miejsce do przechowywania Twoich ulubionych tytułów? Sypialnia jest Twoim azylem pozwalającym na chwilowe odprężenie z ulubioną książką? Koniecznie powinnaś dowiedzieć się, jak stworzyć piękne półki do sypialni pozwalające na przechowywanie wielu ozdób, ale także książek. Sprawdź, jakie półki na książki w sypialni sprawdzą się najlepiej oraz czego potrzebujesz do ich wykonania. Zainspiruj się i stwórz prawdziwą domową biblioteczkę we własnej sypialni. Dzięki temu wszystkie ulubione tytuły będziesz mieć zawsze pod ręką.

Półki na książki w małej sypialni – jak je zrobić?

Aby samodzielnie zrobić półki do sypialni, na których będziesz mogła przechowywać książki, potrzebujesz kilku elementów. Jest to przede wszystkim materiał konstrukcyjny. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się deski drewniane i metalowe profile. Co ciekawe, nie potrzebujesz dużej ilości narzędzi, aby stworzyć oryginalne wiszące półki na książki do Twojej sypialni. Zależy Ci na eleganckim wyglądzie i funkcjonalności jednocześnie? W drewnianej desce wywierć otwory na sznur, zawiąż go, a następnie przymocuj do sufitu przy pomocy uchwytów. W ten sposób szybko i tanio stworzysz półki na książki. Pomysły mogą być różne, dlatego zainspiruj się też innymi przykładami.

Półki do sypialni – najpopularniejsze pomysły

Zastanawiasz się, jak powinny wyglądać oryginalne półki na książki? Kiedy spędzasz dużo czasu w sypialni, czytając książki, warto pomyśleć o możliwości stworzenia dodatkowego miejsca do przechowywania ulubionych tytułów. Półki w sypialni to nie tylko elementy dekoracyjne, które pozwalają na przechowywanie ozdób i książek, ale także element wyposażenia dodający nieco charakteru całej aranżacji wnętrza.

  • Zamontuj półki w kształt księżyca bezpośrednio za łóżkiem

Aby zrealizować tego typu pomysł, wystarczy, że pomalujesz ścianę za łóżkiem tak, aby księżycowy kolor obejmował całą powierzchnię montowanych półek, a następnie zamontujesz wykonane wcześniej półki, tworząc z nich odpowiedni kształt. To ciekawy sposób pozwalający na stworzenie oryginalnej półki na książki. Pomysły tego typu najczęściej wykorzystywane są nie tylko w sypialniach dorosłych, ale i w pokojach dziecięcych ze względu na niesamowity efekt końcowy.

  • Zamontuj geometryczne półki na książki

Ciekawe półki na książki do sypialni to geometryczne wzory, które w połączeniu z ozdobnymi elementami oraz książkami tworzą spójną całość. Tego typu elementy wyposażenia wnętrza pozwolą Ci nie tylko umieścić unikatowe tytuły na ścianach, ale także odpowiednio je wyeksponować.

  • Wybierz pudełka jako półki na książki

Dobrym pomysłem na półki do sypialni jest wykorzystanie drewnianych pudełek, które zamontowane obok siebie mogą stanowić ciekawy element aranżacji sypialni. Tak wykonane oryginalne półki na książki pozwolą Ci na stworzenie swego rodzaju biblioteczki domowej.

  • Połącz półkę z lampką nocną

Półki na książki w sypialni mogą też stanowić ciekawą formę do eleganckiego ukrycia lampki nocnej w ścianie. Postaw na geometryczny wzór, który pozwoli Ci z jednej strony na umieszczenie lampki pod powierzchnią półki, natomiast z drugiej "blat" będzie stanowić miejsce do przechowywania. To ciekawe rozwiązanie, gdyż lampka umieszczona bezpośrednio za łóżkiem pozwoli Ci na doskonałe doświetlenie pomieszczenia podczas czytania.

  • Półka na paskach zamiast szafki nocnej

Wybieraj niewidzialne półki na książki, które będą jednocześnie stanowić szafkę nocną. Taki sposób aranżacji sypialni pozwoli Ci ukryć formę półek na ścianach. Takim działaniem zyskasz przede wszystkim dodatkowe miejsce do przechowywania ulubionych książek, po które możesz sięgnąć w każdej chwili, nawet układając się do snu.

Tworząc półki na książki w sypialni, zwracaj uwagę na stylistykę aranżacji wnętrza, która powinna być jednolita ze stylem, w jakim wykonasz dodatkowe meble do przechowywania. Jakie są najlepsze półki na książki? Pomysły znajdujące się powyżej to tylko niektóre z inspiracji, na jakie warto zwrócić uwagę. Kiedy kochasz czytać i nie chcesz rozstawać się ze swoimi książkami na długo, koniecznie sprawdź, jakie mogą być półki na książki w sypialni oraz jak je wykonać.

Autor: Emilia Kwiatek

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta