Zapraszają ją do sypialni. Taki seks jest coraz popularniejszy

Zapraszają ją do sypialni. Taki seks jest coraz popularniejszy

Pary "polują na jednorożca", by przełamać rutynę w sypialni
Pary "polują na jednorożca", by przełamać rutynę w sypialni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
oprac. JBR
21.01.2024 16:48, aktualizacja: 21.01.2024 17:14

Częstym problemem par z długim stażem jest monotonia w sypialni. Znalezienie sposobu na ożywienie swojego życia seksualnego może być wyzwaniem. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań jest tzw. polowanie na jednorożca. Na czym polega?

Aby podkręcić nieco temperaturę w sypialni, wiele osób sięga po różne gadżety czy testuje nowe pozycje seksualne. Zdarzają się pary, które szukają jeszcze innych sposobów na przełamanie rutyny i postanawiają skorzystać z rozwiązania zwanego "unicorn hunting", czyli "polowaniem na jednorożca", co dla niektórych może być nieco kontrowersyjnym rozwiązaniem.

Czym jest "polowanie na jednorożca"?

Polega ono na tym, że heteroseksualna para poszukuje biseksualnej kobiety do miłosnego trójkąta. Sytuacja może mieć charakter jednorazowy lub przerodzić się w stałą relację. Jak mówiła w rozmowie z WP Kobietą Aleksandra Pańczyk z Centrum Terapii Haak w Poznaniu - istotne jest to, że heteroseksualna para traktuje tę kobietę w sposób przedmiotowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stąd - jak wyjaśnia ekspertka - wynika określenie "polowanie", ponieważ potrzeby osoby zaproszonej do seksualnego układu nie są respektowane. Znalezienie kogoś otwartego na taką relację jest jednak trudne, więc proces poszukiwań przypomina polowanie na rzadki gatunek, stąd z kolei nazwa "jednorożec".

Jak wygląda "polowanie"?

Samo poszukiwanie zazwyczaj wygląda tak, że kobieta z heteroseksualnego związku zaczyna rozmowę na portalu randkowym z inną kobietą, która deklaruje się jako biseksualna. Gdy dochodzi do spotkania, nawiązuje się relacja, poznają się bliżej, pojawia się sympatia, a potem pierwsza kobieta wyjawia, że jest w relacji z mężczyzną i chciałaby, aby ten dołączył do nich.

Jak tłumaczy ekspertka - dla kobiety, która została poderwana na portalu randkowym, to mężczyzna wydaje się być trzecią osobą, ale tak naprawdę to ona jest "jednorożcem" w związku. - Właśnie ten brak jasnych zasad jest bardzo charakterystyczny dla unicorn huntingu - komentuje seksuolożka.

Niestety, dominująca para często dopuszcza się oszustw i nie mówi wprost o swoich zamiarach, wykorzystując biseksualną kobietę. Choć nie jest ona zmuszana, by dołączyć do życia seksualnego pary, to jeśli odmówi, zostaje całkowicie odrzucona.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta