Połóż na balkonie. Gołębie będą omijać szerokim łukiem

Gołębie na balkonie to prawdziwa zmora
Gołębie na balkonie to prawdziwa zmora
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | VERA AKSIONAVA

02.05.2024 22:01, aktual.: 04.05.2024 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezskutecznie toczysz walkę z gołębiami, które upodobały sobie właśnie twój balkon? Jeśli nie chcesz zakładać siatki, sięgnij po skuteczne, naturalne metody na ich odstraszenie. Okazuje się, że ptaki te boją się konkretnego koloru.

Nieestetycznie brudzą elewacje, balkony i tarasy. Zostawiają odchody, hałasują, mogą być też nosicielami chorób i pasożytów. Gołębie na balkonie to często niechciani goście. Prawdziwy problem pojawia się jednak, gdy zapragną założyć u nas gniazdo. Zgodnie z prawem nie powinniśmy go usuwać – gołąb miejski jest gatunkiem objętym ochroną prawną.

Na szczęście istnieje tania, naturalna i skuteczna metoda, aby się ich pozbyć. W dodatku może dodać naszemu balkonowi uroku. Jest również całkiem bezpieczna dla ptaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Kiedy myślimy o ochronie naszego balkonu przed niechcianymi gośćmi, czyli gołębiami, zazwyczaj przychodzi nam do głowy stosowanie siatek lub preparatów odstraszających. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad w tej walce tajnej broni, czyli roślin?

Okazuje się, że kolory mogą odegrać kluczową rolę w utrzymaniu gołębi z dala od naszych balkonów. Według ekspertów, dla tych ptaków kolor biały jest jak czerwona flaga dla byka - ostrzeżeniem o zagrożeniu. Właśnie dlatego białe rośliny mogą być naszym sprzymierzeńcem w walce z nieproszonymi gośćmi.

Gdy lecąc w stronę twojego balkonu, dostrzegą kwiaty w konkretnym kolorze, natychmiast zawrócą. Białe rośliny nie tylko dodadzą uroku naszemu balkonowi, ale także mogą odstraszyć gołębie, które nie będą chciały osiedlać się w otoczeniu, które postrzegają jako niebezpieczne.

Odstrasz gołębie naturalnymi metodami

Gołębie bywają natrętne, ale na szczęście są również płochliwe, dlatego możemy je skutecznie odstraszyć, jeśli postawimy na odpowiednio zniechęcające bodźce, na przykład dźwięki.

W tej roli sprawdzą się tanie i powszechnie dostępne wiatraczki w jaskrawych kolorach albo dzwoneczki. Podobną rolę spełnią nawet szeleszczące worki czy torebki papierowe.

Jeśli chcemy podejść do tematu profesjonalnie, możemy z głośników puszczać nagrania odgłosów wydawanych przez drapieżne ptaki, które są naturalnymi wrogami gołębi. Istnieją jednak ryzyko, że nie spodobają się sąsiadom.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (103)
Zobacz także