Połóż na desce do prasowania. Skrócisz czas prasowania do kilku minut

Prasowanie to jedna z tych czynności, których zwykle się unika. Jeśli nie przepadasz za prasowaniem, wypróbuj sprytny patent, który znacznie przyspieszy tę czynność.

Jak przyspieszyć prasowanie?
Jak przyspieszyć prasowanie?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

06.10.2023 10:55

Prasowanie zabiera dużo czasu. Nic więc dziwnego, że tyle osób za nim nie przepada. Zdarza się jednak, że ubrania są tak pomięte, że po prostu trzeba je wyprasować. Jeśli chcesz zrobić to możliwie szybko, rozłóż na desce produkt, który masz już w swojej kuchni. Czynność zajmie ci mniej niż 5 minut.

Rozłóż na desce. Zapomnisz o długim prasowaniu

Folia aluminiowa to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Choć większość z nas używa jej w kuchni, do pieczenia czy przechowywania jedzenia, można wykorzystać ją na kilka różnych sposobów. Kulki z folii aluminiowej zastąpią płyn do płukania, bowiem zmiękczą one tkaniny a do tego, zadziałają antystatycznie. Z kolei wrzucone do spłuczki zapobiegną osadzaniu się kamienia na muszli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Folię można wykorzystać też do prasowania. Wystarczy, że rozłożysz ją na desce do prasowania, pod pokrowcem, a następnie, wyprasujesz ubrania tak jak zwykle. Rozkładając folię, zwróć szczególną uwagę na to, aby błyszcząca strona znajdowała się na górze. Podczas prasowania, folia rozgrzeje się, wygładzając ubrania z obu stron. Dzięki temu sprytnemu patentowi, zajmie ci to mniej niż 5 minut.

Jak uniknąć prasowania? Kilka skutecznych sposobów

Prasowanie jest nieekologiczne, ale też i niepotrzebne, zwłaszcza jeśli wytrzepiesz ubrania przed rozłożeniem ich na suszarkę. Jeżeli chcesz uniknąć zagnieceń, zamiast płynu do płukania, dodaj do prania 1/3 szklanki octu z dodatkiem kilkunastu kropel olejku eterycznego.

Ocet zmiękczy pranie, sprawiając, że tkaniny będą proste. Nie martw się o przykry zapach — olejek eteryczny go zneutralizuje, a po wyschnięciu nie będzie po nim śladu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wypełniać bębna pralki w całości. Najwięcej zagnieceń tworzy się w trakcie prania. Im mniej jest wypchany bęben, tym mniej pogniecione będą ubrania.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)