ycipk-183mfj

Pomyłka czy propaganda? Rzecznik Praw Dziecka przeinacza fakty

Po publikacji wywiadu Magdaleny Rigamonti z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem, huczy od komentarzy. Choć uwagę internautów przykuła przede wszystkim deklaracja RDP, że klaps nie jest równoznaczny z biciem dzieci, w wywiadzie można znaleźć więcej smaczków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak (East News)
ycipk-183mfj

Na błąd, który pojawił się w wywiadzie opublikowanym na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" zwrócił uwagę Grzegorz Kwolek. Dziennikarz związany obecnie z RMF FM udostępnił na Twitterze fragment wywiadu z Mikołajem Pawlakiem i statystyki GUS-u, z których jasno wynika, że RDP rozmija się z faktami.

Rozmowa Rigamonti z Rzecznikiem Praw Dziecka

ycipk-183mfj

Gdy dziennikarka zapytała Mikołaja Pawlaka, czy zaczął już rozmawiać z synami na tematy związane z seksualnością, rzecznik odpowiedział, że to za wcześnie i nie po raz pierwszy w tej rozmowie wspomina o "koledze po fachu" – Rzeczniku Praw Obywatelskich, Adamie Bodnarze.

(…) Rzecznik Bodnar mówi, że obowiązkowa edukacja seksualna zmniejszy liczbę ciąż małoletnich dziewcząt. Rocznie w Polsce takich ciąż jest 250-300 (…) – twierdzi Pawlak.

Tymczasem z ostatnich badań GUS-u wynika, że w 2016 w Polsce urodziło się aż 11 320 dzieci, których matki miały 19 lat lub mniej.

Oczywiście, w tej grupie są też matki, które w momencie przyjścia dziecka na świat były już pełnoletnie, ale trudno zakładać, że wśród ponad 11 tysięcy kobiet, zaledwie 300 miało mniej niż 18 lat.

ycipk-183mfj

Trudno powiedzieć, czy Rzecznikowi Praw Dziecka najzwyczajniej w świecie pomyliły się liczby. Być może zaniżanie liczby nastoletnich ciąż ma funkcję czysto retoryczną, mającą za zadanie przekonać czytelników mniej zorientowanych w temacie do stanowiska Mikołaja Pawlaka.

Dodajmy, że wywiad z osobą piastującą tak ważne stanowisko z całą pewnością przechodzi przez autoryzację, w której lapsus można skorygować.

*Obejrzyj także: Rzecznik Praw Dziecka o deklaracji LGBT *

ycipk-183mfj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-183mfj

ycipk-183mfj
ycipk-183mfj