UrodaPopularne zabiegi laserowe - usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek i więcej

Popularne zabiegi laserowe - usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek i więcej

Popularne zabiegi laserowe - usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek i więcej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.06.2018 20:54

Zabiegi laserowe cieszą się coraz większą popularnością. Stosowane są zarówno na twarz, jak i całe ciało. Przy pomocy lasera skutecznie można pozbyć się przebarwień, nieestetycznych pękających naczynek krwionośnych, niechcianych włosów oraz zmarszczek. Doskonałe efekty zabiegu laserowego zobaczyć można już po 3 wizytach w salonie medycyny estetycznej.

Wykorzystanie laseroterapii w kosmetologii i medycynie

Zabiegi laserowe, nazywane laseroterapią, polegają na kierowaniu na skórę światła lasera za pomocą specjalnej głowicy. Laser to urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne o różnej budowie, mocy, natężeniu światła widzialnego oraz częstotliwości. W zależności od rodzaju skóry i problemu, kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej dostosowuje impulsy światła laserowego o długości fali od 440-1200 nm.

Mocniejsze lasery wykorzystuje się do przecinania tkanek, a delikatniejsze np. do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Terapia laserowa używana jest nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale również w takich dziedzinach, jak stomatologia, okulistyka, chirurgia i laryngologia. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z zabiegów przy użyciu lasera. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego są między innymi padaczka, ciąża, łuszczyca, nowotwory oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to jaśniejsze lub ciemniejsze od naszej karnacji plamy na skórze, powstałe na skutek zaburzeń pigmentacji, czyli melaniny (naturalnego barwnika skóry). Przebarwienia tworzą się zazwyczaj na tych partiach ciała, które najczęściej są eksponowane na słońcu. Moją pojawiać się również w wyniku stosowania leków lub kosmetyków. Niektóre przebarwienia skóry są określane genetycznie np. piegi. Inne przebarwienia to ostuda, plamy soczewicowate oraz odczyny fototoksyczne. Na skórze pojawiać mogą się też zmiany powstałe na skutek niedoboru melaniny (odbarwienia). Są to takie zaburzenia, jak między innymi bielactwo czy łupież pstry.

Podczas usuwania przebarwień laserem lekarz naświetla plamy, melanina rozbija barwnik na mniejsze kawałki, które następnie są samodzielne usuwane przez organizm. W zależności od rozległości i głębokości przebarwień, zaleca się powtórzenie zabiegu (2-3 razy). Cena laserowego usuwania przebarwień to około 250 zł.

Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe zabiegi odmładzania twarzy polecane są osobom zmagających się ze zmarszczkami, rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem oraz oznakami posłonecznych uszkodzeń, jak między innymi plamy soczewicowate. Dzięki użyciu lasera w szybki sposób można poprawić wygląd i kondycję skóry, ponieważ urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na naturalne procesy regeneracyjne, a także stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny.

Urządzenie emituje światło, które pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w przebarwieniach oraz hemoglobinę zgromadzoną w pękniętych naczynkach. Skóra naświetlana laserem jest na bieżąco chłodzona przy użyciu zimnego powietrza, co zapewnia komfort i gwarantuje bezbolesność zabiegu. Aby uzyskać spektakularny efekt, potrzebna jest seria 3 zabiegów w odstępie comiesięcznym. W zależności od obszaru poddanego zabiegowi laserowemu, fotoodmładzanie trwa ok. 30 min. Cena laserowego odmładzania twarzy to 400 zł.

Depilacja laserowa

Laserową depilację stosuje się w celu pozbycia się włosów z ciała, także nadmiernego owłosienia, które może pojawiać się np. w wyniku zaburzeń endokrynologicznych (hirsutyzm)
. Włosy usuwa się w celach kosmetycznych oraz w przypadku nadwrażliwości skóry po goleniu. Niestety zabieg trzeba powtarzać, ponieważ włosy są w różnej fazie wzrostu. Na szczęście już po kilku sesjach depilacji laserowej można cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat. Cena depilacji laserowej (łydki) to około 400 zł.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Do usuwania zmarszczek używa się lasera frakcyjnego, którego wiązki światła wnikają w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu laser pobudza tkanki do naturalnej odbudowy, m.in. poprzez wytwarzanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Uszkodzone komórki zostają usunięte, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Dzięki zastosowaniu zabiegu laserowego na twarz skóra staje się napięta, odżywiona, a zmarszczki zostają spłycone. Zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny. Cena laserowego usuwania zmarszczek to powyżej 500 zł.

Pielęgnacja po zabiegu laserowym

Po zabiegu laserowym należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny estetycznej. Należy pamiętać przede wszystkim o zastosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, zakazu opalania się w trakcie trwania terapii, intensywnym nawilżaniu skóry oraz unikaniu kosmetyków drażniących na bazie alkoholu. W razie jakichkolwiek powikłań, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Zaleca się wykonanie wizyty kontrolnej po upływie 4-6 tygodni od zabiegu laserowego na twarz.