Porozmawiajmy o bólu

Porozmawiajmy o bólu

Porozmawiajmy o bólu
27.06.2005 15:22, aktualizacja: 30.06.2010 19:47

*Najnowsze badania przeprowadzone przez instytut badawczy MillwardBrown SMG/KRC pokazują, że podczas menstruacji ponad 75% dziewcząt w wieku 14-18 lat często dokucza ból. Niestety okazuje się także, że tylko około 30% młodych kobiet wie, jak skutecznie poradzić sobie z bólem menstruacyjnym, a większość przyznaje, że przynajmniej czasem czuje się bezradna. *
Młode dziewczyny potrzebują więc „partnera”, który byłby ekspertem, doradcą i specjalistą w radzeniu sobie z bólami menstruacyjnymi. Marka Ibuprom, zdając sobie sprawę ze skali oraz wciąż niskiej świadomości problemu bólów menstruacyjnych zainicjowała Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną „Kobiece Dni z Ibupromem”. Producent leku chce podzielić się swoją wiedzą na temat bólów menstruacyjnych i sposobów ich zwalczania. Wszystko po to, aby młode kobiety nie cierpiały w czasie miesiączki.
*Kampanię „Kobiece Dni z Ibupromem” swoim autorytetem, wiedzą i doświadczeniem wspierają eksperci: ginekolog dr n. med. Marek Marcyniak z II Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej w Warszawie oraz psycholog dr Ewa Kostarczyk z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. *
Warszawa, 27 czerwca – W tym dniu rozpoczyna się Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Kobiece Dni z Ibupromem”, która została zainicjowana przez producenta leku Ibuprom w odpowiedzi na problem społeczny, jakim są dla młodych dziewcząt bóle menstruacyjne.

W ramach Kampanii „Kobiece Dni z Ibupromem”:
- działa infolinia - dzwoniąc pod numer (22) 318 80 80 można uzyskać podstawowe informacje o kampanii „Kobiece Dni z Ibupromem”, bólach menstruacyjnych, zapisać się na dni otwarte w gabinetach ginekologicznych oraz zamówić bezpłatny poradnik. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00.

- funkcjonuje strona internetowa www.kobiecedni.pl, na której znajdują się najważniejsze informacje na temat problemu bólów menstruacyjnych i działań podejmowanych w ramach programu. Korzystając z serwisu, internautki mogą uzyskać porady ekspertów, zamówić bezpłatny poradnik oraz dowiedzieć się, czy i kiedy w ich mieście będą mogły wykonać bezpłatne badania ginekologiczne.

- został wydany bezpłatny poradnik edukacyjny, „Kobiece dni bez bólu”autorstwa dr. n. med. Marka Marcyniaka oraz psycholog dr. Ewy Kostarczyk, który stanowi kompendium wiedzy na temat menstruacji i metod radzenia sobie z bólami menstruacyjnymi.

- są prowadzone dni otwarte w poradniach ginekologicznych, podczas których można będzie porozmawiać z lekarzem na temat sposobów radzenia sobie z bólami menstruacyjnymi, a także wykonania bezpłatnych badań ginekologicznych. Dni otwarte odbędą się w kolejne tygodnie czerwca, lipca oraz września i obejmą swym zasięgiem:

Obraz

Poznań (4 - 8 lipca 2005)– akcję wspiera Centrum Medyczne Cordis
Gdańsk (11 - 15 lipca 2005) – akcję wspiera Swissmed Centrum Zdrowia
Warszawę (25 - 29 lipca 2005) – akcję wspiera Centrum Medyczne Damiana
Lublin (12 - 16 września 2005) – akcję wspiera Centrum Medyczne LUXMED
Wrocław (19 - 23 września 2005) – akcję wspiera Prywatna Przychodnia HIH
Kraków (26 - 30 września 2005) – akcję wspiera NZOZ Scanmed

ms