Blisko ludziPortale randkowe ratunkiem dla samotnych. Wybieramy atrakcyjniejszych od siebie

Portale randkowe ratunkiem dla samotnych. Wybieramy atrakcyjniejszych od siebie

Portale randkowe ratunkiem dla samotnych. Wybieramy atrakcyjniejszych od siebie
Źródło zdjęć: © 123RF
Dominika Czerniszewska
17.08.2018 10:11, aktualizacja: 17.08.2018 12:03

Randkowanie przez Internet lub za pomocą specjalnych aplikacji na telefon zdominowało XXI wiek. Są ratunkiem dla zabieganych i samotnych ludzi.

Amerykańcy naukowcy przeanalizowali około 200 tysięcy użytkowników portalu randkowego. Nazwa nie została ujawniona ze względu na zachowanie anonimowości respondentów. Uczestnicy badania mieszkali na terenie Bostonu, Nowego Jorku, Chicago oraz Seattle.

Analizowano zachowanie, a nie jak w większości badań atrakcyjność fizyczną. Jak tłumaczy w "The Guardian" współautorka badania dr Elizabeth Bruch z Uniwersytetu Michigan: "Chcieliśmy pokazać, jaki jest 'współczynnik atrakcyjności internetowej' każdej osoby w danym mieście używającej portalu".

Każdy profil zbadano pod kątem tego, ile osób próbowało nawiązać z badanymi kontakt oraz ile odpowiedziało na zaczepki badanych.

Okazało się, że szukając drugiej połówki zazwyczaj wybieramy partnerów lepszych i atrakcyjniejszych od nas. "Nie z naszej ligi" – stwierdza dr Bruch. Jeśli chodzi o zaczepienie innych, badani próbowali nawiązać kontakt z profilami o wyższej atrakcyjności. Profile, które wybrały kobiety, miały współczynnik atrakcyjności zazwyczaj na poziomie 23 proc. wyższym, niż ich własne. Natomiast mężczyźni o 26 proc. wyższy.

Z drugiej strony, ponad połowa kobiet uzyskała odpowiedź na wiadomości, które wysłały. U mężczyzn nie było tak interesująco, bo tylko 17 proc. odpowiedziało na ich zaczepkę. "Stąd kobiety mogą sobie pozwolić na większe aspiracje niż mężczyźni" – stwierdza Bruch.

Kobietą, z którą najczęściej kontaktowali się mężczyźni, była 30-latka z Nowego Jorku, otrzymywała wiadomość średnio co 30 minut zarówno w dzień, jak i w nocy, przez cały miesiąc.

Wyniki badań pokazały również najpopularniejszy wiek użytkowników portalu randkowego. Dla mężczyzn to 50 lat, a wśród kobiet najwięcej jest 30-latek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (7)