Trwa ładowanie...

Poruszający gest słowackiej policji. Nagranie obiegło sieć

Uchodźcy z Ukrainy przedostają się nie tylko do Polski, lecz także do innych państw europejskich, w tym na Słowację. Wśród osób uciekających przed wojną jest wiele dzieci. Policjanci naszego sąsiada starają się, aby choć trochę odstresować najmłodszych w tym trudnym czasie.

Share
Tak słowaccy policjanci zajmują się dziećmi z Ukrainy Tak słowaccy policjanci zajmują się dziećmi z Ukrainy Źródło: Facebook, Getty Images, fot: Getty Images, Polícia Slovenskej republiky
d1fhc3w

Wojna w Ukrainie trwa już miesiąc. W tym czasie do samej Polski dotarło około dwóch milionów uchodźców. Jednak ludzi uciekających z kraju objętego rosyjską agresją jest znacznie więcej. Kobiety z dziećmi trafiają również m.in. na Słowację. Policja, która wita Ukraińców na granicy, postanowiła podzielić się krótkim nagraniem pokazującym, jak funkcjonariusze opiekują się najmłodszymi obywatelami Ukrainy. Wideo poruszy niejednego internautę.

Tak słowackie służby mundurowe witają ukraińskie dzieci

Nic dziwnego, że ów obrazek wywołuje tyle emocji. Policjanci, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy na granicy, nie zapominają o najmłodszych. Kilkuletnie dzieci, choć często nie zdają sobie sprawy z tego, co się dzieje, przeżywają ogromny stres. Z tego też względu, aby wywołać uśmiech na twarzy młodego człowieka, policjanci ze Słowacji wymyślają zabawy, aby nieco ośmielić swoich gości. Nagranie, które zostało opublikowane na Facebooku słowackiej policji, bardzo szybko zdobyło tysiące wyświetleń. Dwóch mężczyzn wzięło maskotki i zaczęło rozśmieszać nowo przybyłych maluchów, którzy od razu zareagowali śmiechem. Napięcie zostało rozładowane, a gest funkcjonariuszy - doceniony przez internautów.

Czasem naprawdę niewiele trzeba, aby wesprzeć drugą osobę. Tej dwójce z pewnością należą się słowa uznania.

d1fhc3w

"Takie chwile dają nadzieję, że bezprecedensowa i nielegalna okupacja rosyjskiego agresora na Ukrainie wkrótce się skończy i ludzkość wygra ze złem" - czytamy w podpisie albumu z kilkoma fotografiami, które uwieczniły wzruszający moment na słowackiej granicy.

Uchodźcy z Ukrainy mierzą się z ogromną traumą

Niemożliwe jest wyobrażenie sobie, że w jednej chwili zostajemy pozbawieni domu, pracy oraz poczucia bezpieczeństwa. Między innymi właśnie z tym mierzą się nasi ukraińscy sąsiedzi. Cała Europa została też postawiona przed poważnym egzaminem na to, jak poradzić sobie w sytuacji, w której trzeba zapewnić schronienie i tymczasowy dom dla osób, które uciekły przed wojskami agresora.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

PAH o pomocy długoterminowej. "To nie jest szybki bieg, to jest maraton"

d1fhc3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1fhc3w
d1fhc3w