Porzucą cię bez słowa. Zodiakalni mistrzowie ghostingu

Porzucą cię bez słowa. Zodiakalni mistrzowie ghostingu

Te znaki to mistrzowie ghostingu
Te znaki to mistrzowie ghostingu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Phil Leo / Michael Denora
02.06.2023 14:20

W znajomości niby wszystko układało się dobrze, ale nagle zapadła cisza. Ukochany nagle zniknął, twoje wiadomości pozostają bez odzewu. Czujesz się jak duch – kompletnie niewidoczny dla najbliższej osoby. Który znak zodiaku lubi porzucać?

Ghosting to praktyka, w której jedna osoba nagle przerywa kontakt bez wyjaśnienia powodu. Dla drugiej osoby to bolesne i dezorientujące doświadczenie – często szuka winy w sobie, zastanawiając się, co zrobiła nie tak.

Powodów, dla których ktoś decyduje się na ghosting, jest wiele. Może to być to brak zainteresowania, strach przed odrzuceniem, nowa znajomość czy która staje się priorytetem. Ghosting to wyjątkowo niezdrowy sposób rozwiązywania problemów w relacjach. Rani, niszczy i nie pozostawia miejsca na reakcję. Oto pięć znaków zodiaku, które stosują go nagminnie.

Byk nie ma czasu na dramatyczne sceny

W relacjach romantycznych Byk dąży do ideału. Długo poszukuje wymarzonej drugiej połówki, ma listę cech i warunków, które kandydat czy kandydatka musi spełnić, i nie zadowoli się nikim poniżej wyznaczonego pułapu.

Nie znaczy to oczywiście, że nie może się przelotnie kimś zauroczyć. Jeśli się jednak rozczaruje, odejdzie bez żalu i najczęściej bez słowa. Gdy Byk podejmuje decyzję, jest ona ostateczna. Nie uznaje półśrodków. Nie ma też czasu na dyskusje czy dramatyczne sceny porzuconego partnera. Dla własnej wygody od razu ucina kontakt i szybko o wszystkim zapomina.

Bliźnięta szukają głównie płytkich relacji

Bliźnięta to znak, który nie przywiązuje się łatwo do drugiego człowieka, a najwyżej ceni płytkie relacje bez zobowiązań. Są urocze i atrakcyjne, więc nie mają problemu z nawiązywaniem znajomości. Wiedzą, że zawsze poznają kogoś nowego, bardziej interesującego, więc dlaczego miałyby się ograniczać tylko do jednego partnera?

Innych ludzi traktują bardzo instrumentalnie, dlatego gdy już się nimi pobawią – odchodzą. Ghosting to ich ulubiona praktyka, bo nie znoszą niczego wyjaśniać. Gdy tracą zainteresowanie, usuwają numer telefonu i blokują użytkownika.

Rak zrobi to z delikatności

Niezwykle romantyczny, empatyczny i czuły Rak czuje potrzebę, aby chronić się przed niewłaściwymi relacjami. Porażki uczuciowe przeżywa bardzo mocno, dlatego na wczesnym etapie uczy się rozpoznawać ostrzegawcze sygnały. Jeśli dostrzeże je u partnera, dla własnego emocjonalnego bezpieczeństwa zaczyna się wycofywać.

Czasami robi to w cywilizowany sposób – po uczciwej rozmowie i pożegnaniu. Jednak jeśli czuje, że partner może sprawiać problemy, po prostu znika i otacza się murem milczenia. Woli zranić kogoś niż znowu czuć się zranionym.

Panna ma praktyczne podejście do ludzi

Osoby urodzone w znaku Panny są niezwykle zorganizowane. Cenią sobie porządek zarówno w domu, jak i w życiu. Gdy jakaś intymna relacja nie spełnia ich potrzeb, po prostu wyrzucają ją z głowy i z serca.

Ponieważ mają praktyczne podejście do życia, ghosting wydaje im się najlepszą metodą, aby pozbyć się niechcianego kochanka – jest szybki i efektywny. Panna ignoruje wiadomości i nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia. Jeśli relacja nie rokowała, to po co ją przedłużać?

Ryby w życiu kierują się kaprysem

Ryby wyróżnia niestała natura, dlatego decyzje często podejmują pod wpływem chwilowego kaprysu. Jako osoby urocze i atrakcyjne przyciągają do siebie ludzi i łatwo wchodzą w relacje. Potrafią się szybko zakochać i jeszcze szybciej zmienić zdanie.

Nie potrzebują wiele, wystarczy, że ktoś urazi ich nieodpowiednim słowem lub spojrzeniem. Wtedy nastrój Ryb się zmienia i zamiast drugą połówką kandydat staje się wrogiem. Nie czują wtedy potrzeby, aby cokolwiek wyjaśniać. Odcinają się kompletnie i bez ostrzeżenia. Nigdy nie oglądają się wstecz, tylko szukają nowych znajomości.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!