Poszła pod Pałac Prezydencki. Nagrano, jak oddaje hołd Kaczyńskiej

Marianna Schreiber pamięta o Marii Kaczyńskiej
Marianna Schreiber pamięta o Marii Kaczyńskiej
Źródło zdjęć: © AKPA

13.04.2023 17:45, aktual.: 13.04.2023 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marianna Schreiber 13 kwietnia udała się przed Pałac Prezydencki w Warszawie z bukietem żółtych tulipanów. Data i kwiaty nie są przypadkowe - w ten sposób chciała oddać hołd pierwszej damie w 13. rocznicę powrotu jej ciała do Polski.

Kiedyś wzięła udział w programie telewizyjnym "Top Model", później próbowała swoich sił w dziennikarstwie i muzyce. Jest założycielką partii Mam Dość 2023, a ostatnio ukończyła dobrowolne szkolenie wojskowe. Marianna Schreiber spędziła miesiąc w koszarach, szczegółowo relacjonując w mediach społecznościowych pobyt w armii.

Niedawno wróciła do domu. Pamiętała o pierwszej damie

- Jedni twierdzili, że wytrzymam w wojsku tylko kilka dni, ponieważ nie przywykłam do takiej dyscypliny. Inni mówili, że idę do koszar na chwilę, żeby się pokazać, a potem zrezygnuję i o wszystkim zapomnę. Nie oszukujmy się, to jest dobrowolna służba i nikt nie trzymał mnie tam na siłę - powiedziała w rozmowie z WP Kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To prawdopodobnie nie koniec przygody z wojskiem. Na początku kwietnia Schreiber aplikowała do Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej i czeka na wyniki kwalifikacji. Póki co poświęca czas rodzinie, której nie widziała przez 28 dni. Pozostaje również bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

W czwartek, 13 kwietnia opublikowała na Instagramie serię zdjęć z bukietem żółtych tulipanów. Kupiła je, by oddać hołd zmarłej tragicznie w Smoleńsku pierwszej damie. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia w 2010 roku ciało Marii Kaczyńskiej wróciło z Rosji do Polski.

Schreiber złożyła kwiaty, a Olejnik apeluje do Polaków

"Dzisiaj oddałam hołd śp. Marii Kaczyńskiej. Żółte tulipany to były ulubione kwiaty śp. Pierwszej Damy" - napisała Marianna Schreiber tuż po złożeniu kwiatów przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Dzień wcześniej Marię Kaczyńską wspominała Monika Olejnik, która opublikowała na Instagramie ich wspólne zdjęcie.

"Od lat apeluję, proszę, ale nic się nie zmieniło. Niestety Polska jest bez sensu podzielona! Nie poddaję się i przypominam. Pani Maria Kaczyńska nigdy nie dzieliła, zawsze łączyła! Po 13-u latach warto się opamiętać - politycy skończcie wreszcie z podziałami. Niech skończy się piekło rodzin. Niech się skończy, to szaleństwo! Zacznijmy myśleć o przyszłości, bez agresji. Z nadzieją!" (pisownia oryginalna) - dodała w opisie.

Maria Kaczyńska zginęła w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Razem z mężem, prezydentem Lechem Kaczyńskim, miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Została pochowana razem z nim na Wawelu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także