Wyznała prawdę o braku dzieci. "Przypisuje mi się słowa"

Aleksandra Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska
Źródło zdjęć: © AKPA

28.05.2024 07:47, aktual.: 28.05.2024 08:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksandra Kwaśniewska zdecydowała się na świadomą bezdzietność. Jej decyzja jest jednak częstym powodem do dyskusji. W ostatnim wywiadzie córka byłego prezydenta zdecydowała się wypowiedzieć na temat macierzyństwa.

27 maja odbyła się gala ShEO Awards 2024, które wręcza redakcja "Wprost". Gala odbyła się już po raz piąty, a w tym roku wyróżniono aż 20 kobiet, które są inspiracją dla innych, wytyczają ścieżki dla następnych pokoleń oraz łamią stereotypy. To właśnie w kategorii "Walki ze stereotypami" została nagrodzona Aleksandra Kwaśniewska.

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego już od kilku lat stała się nieoficjalną rzeczniczką kobiet bezdzietnych, broniąc ich wyborów i zabierając głos w ich imieniu. Mimo że nigdy publicznie nie wyjaśniała powodów swojej bezdzietności, często spotyka się z natarczywymi pytaniami na ten temat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności

Influencerka i dziennikarka zwróciła uwagę na niesprawiedliwość tej sytuacji, wskazując, że jej mąż nie jest poddawany podobnej presji. Kwaśniewska jest żoną wokalisty i muzyka Kuby Badacha. Mimo że para uchodzi za jedną z najbardziej zgodnych w show-biznesie, to ze względu na brak dzieci, wiele osób doszukuje się problemów małżeńskich. W odpowiedzi na to Kwaśniewska otwarcie porusza temat prywatności w temacie bezdzietności, choć nie deklaruje, że osobiście nie chce mieć potomstwa.

- Mi się przypisuje słowa, których ja właściwie nie mówię, bo moje stanowisko nie do końca jest takie. To nie jest tak, że ja chodzę i krzyczę, że nie chcę mieć dzieci. Ja mówię coś innego – a mianowicie to, że ten fakt nie powinien nikogo interesować. Tak samo, jak to, kiedy kobiety mają dzieci, nie powinno nas interesować czy te dzieci były planowane, czy to może była wpadka. Jakie to były okoliczności. Tak samo nie powinno nas interesować, dlaczego dana kobieta dzieci nie ma, a towarzyszy temu – moim zdaniem – takie mocno niezdrowe zainteresowanie – wyjaśniła Kwaśniewska w rozmowie z "Wprost".

"Kobiety absolutnie nie powinny się z tego tłumaczyć"

Aleksandra Kwaśniewska dodała również, że nie do końca pojmuje, dlaczego posiadanie lub brak potomstwa, tak bardzo interesuje innych ludzi. Zaznaczyła, że nikt nie pyta kobiet, które są matkami, skąd decyzja o posiadaniu dzieci, lecz jest to traktowane jako oczywisty wybór.

- Nie bardzo rozumiem, dlaczego to kogokolwiek emocjonuje. To w końcu są wybory innych ludzi – a czasem też nie wybory, tylko tak się złożyło - dodała.

Ponadto dziennikarka przyznała, że temat bezdzietności często budzi wiele negatywnych emocji. Ma jednak na to swoją teorię - uważa, że osoby ostro atakujące odmienne poglądy mogą obawiać się, że same podjęły niewłaściwą decyzję.

- Ja tego absolutnie nigdy nie powiedziałam (że wybieram świadomy brak potomstwa - przyp. red.). To jest niebywałe, że wszyscy mi wkładają w usta taką wypowiedź. Właśnie nigdy publicznie nie wypowiedziałam się na temat powodów odnośnie tego, że nie mam dzieci. Ja mówiłam coś innego - mówiłam, że ja nie powinnam musieć odpowiadać na te pytania, bo tu jest ta granica mojej prywatności – wyznała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (241)
Zobacz także