Blisko ludziPowrót do szkoły od września? Minister edukacji narodowej zapowiada pracę nad przepisami

Powrót do szkoły od września? Minister edukacji narodowej zapowiada pracę nad przepisami

Źródło zdjęć: © East News
22.07.2020 10:21

Ten rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Pod znakiem zapytania stanął również powrót do szkoły od września. Dariusz Piontkowski minister edukacji narodowej zapewnia, że pracuje nad nowymi zasadami bezpieczeństwa, które mają zapewnić sprawy powrót do placówek.

Pandemia koronowirusa przewróciła wszystkie systemy do góry nogami. Szkolnictwo również musiało dostosować się do nowych zasad bezpieczeństwa i nauczania. 12 marca zamknięto placówki i zawieszono zajęcia stacjonarne, 25 marca uczniowie rozpoczęli naukę online. W ten sposób pracowano aż do zakończenia roku szkolnego, czyli do 26 czerwca.

Czy uczniowie wrócą do szkoły 1 września?

Teraz nasuwa się pytanie, czy dzieci i młodzież wrócą do szkolnych ławek 1 września. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by było to możliwe, ale i bezpieczne.

"Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora" – zapewniał.

Na razie ministerstwo chce, aby uczniowie mogli kontynuować naukę w trybie stacjonarnym, jednak ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z głównym inspektoratem sanitarnym i ministrem zdrowia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (137)
Zobacz także