Trwa ładowanie...
d2883yd

Powrót dzieci do szkół. Jaki scenariusz zakłada minister zdrowia?

Ze względu na walkę z pandemią, od dłuższego czasu wszyscy uczniowie pozostają w domach na nauce zdalnej. Również z powodu koronawirusa zmieniła się data ferii zimowych – wszystkie województwa jednocześnie będą miały przerwę semestralną od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Kiedy w takim razie dzieci powrócą do szkół?
Share
Minister zdrowia nie podaje na razie szczegółów.
Minister zdrowia nie podaje na razie szczegółów.Źródło: PAP
d2883yd

Minister Adam Niedzielski początkowo bardzo sceptycznie wypowiadał się na temat możliwego powrotu dzieci do placówek szkolnych. Ostatecznie w rozmowie dla TOK FM zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy zarówno na temat uczniów, jak i samej pandemii.

Możliwy termin powrotu uczniów

Zaledwie kilka tygodni temu minister Niedzielski wspomniał, że normalne zajęcia w szkole powrócą, jeśli bilans zachorowań spadnie do 15 tysięcy lub mniej. Oczywiście dodał przy okazji, że wszystko zależy od decyzji premiera.

d2883yd

Niedługo później sam premier zabrał głos w tej sprawie. Wyjaśnił, że choć bardzo chciałby, aby dzieci powróciły do placówek jak najszybciej, to jednak nie może składać żadnych deklaracji ani obietnic z tym związanych. Mateusz Morawiecki przyznał również, że wszystko zależy także od dystrybucji szczepionek, co w praktyce oznacza, że dopiero na przełomie grudnia i stycznia będzie można podejmować jakieś decyzje.

Zobacz:Opowiedziała o relacji z mężem. Edward Szydło jest oazą spokoju

Minister zdrowia podaje szczegóły

Zbliżające się święta i nadchodzące ferie są dla wielu pretekstem do rozmów na temat możliwego powrotu dzieci do szkół. Minister Niedzielski w dalszej rozmowie z TOK FM dodał, że w niedalekiej przyszłości jest planowane testowanie nauczycieli z kilku województw. Nie podał jednak, co to oznacza dokładnie.

d2883yd

Wiadomo natomiast, że testy mają być wykonane przed 17 stycznia, czyli przed samym zakończeniem ferii zimowych. Na pytania dotyczące tego, czy od tych wyników będzie zależała stacjonarna edukacja, minister wspomniał, że na wszystko wpłynie przede wszystkim skala zakażeń populacji w danym regionie.

"Pewności takiej nie mamy. Ale jak obserwujemy tendencję, którą mamy od dwóch tygodni, to jest bardzo duża szansa, że tak się stanie" - dodał na koniec Niedzielski dopytywany o powrót dzieci i młodzieży do placówek.

Sprawdź:Luksusowy dom Friza i Ekipy. Wnętrza rzeczywiście robią wrażenie?

Przeczytaj:Ostra krytyka Edyty Górniak. Polityk głośno wyraził swoje stanowisko

d2883yd

Justyna Biedrawa o ataku na Nowacką: Są to sceny przerażające, ale mnie nie zaskakują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2883yd

Podziel się opinią

Share
d2883yd
d2883yd