Meksyk. Nazwali ją "miss tortur". Handel kobietami to dopiero początek jej zarzutów

Meksyk. Nazwali ją "miss tortur". Handel kobietami to dopiero początek jej zarzutów

"Miss tortur" zatrzymana za znęcanie się nad kobietami (fotografia ilustracyjna)
"Miss tortur" zatrzymana za znęcanie się nad kobietami (fotografia ilustracyjna)
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | KAYASIT SONSUPAP
31.03.2023 18:52, aktualizacja: 07.02.2024 15:59

W 1991 roku zdobyła tytuł Miss Puebla. Kto by przypuszczał, że teraz ponownie zrobi się o niej głośno, nie tylko w Meksyku, ale i na świecie. Kobieta przez lata znęcała się nad wieloma kobietami z okolicznych terenów. To jednak niejedyne, co ma na sumieniu.

Maria Hilda Bustillos Lucas w 1991 roku otrzymała tytuł Miss Puebla, która później reprezentuje stan w krajowym konkursie Mexicana Universal. Kobieta właśnie zyskała nowy tytuł. Media na całym świecie okrzyknęły ją pierwszą "miss tortur". A to wszystko przez znęcanie się nad swoimi pracownicami.

Była Miss Puebla nową "miss tortur"

Kto by pomyślał, że niewinne ogłoszenie od byłej Miss Puebla, może być podejrzane? Okazuje się, że w pułapkę tę wpadło ok. 15 kobiet z biedniejszych, meksykańskich regionów. To właśnie im obiecywano pracę, która mogłaby im pomóc zacząć nowe życia.

Maria Hilda Bustillos Lucas została niedawno zatrzymana przez meksykańską policję. "Miss tortur", jak ją okrzyknęły media, kusiła kobiety ogłoszeniami o pracę w mediach społecznościowych, które umożliwiłyby im lepszy start. Celebrytka zapewniała nie tylko dach nad głową i jedzenie, ale także cotygodniową wypłatę w wysokości 1800 meksykańskich peso, czyli ok. 420 złotych.

Po przyjeździe na miejsce okazywało się jednak, że była Miss Puebla, ma zupełnie inne plany w stosunku do swoich pracownic. Część z nich więziła w swoim domu, a gdy nie spełniały jej wymagań, karała poprzez znęcanie się psychiczne i fizyczne. Jedna z ofiar przyznała nawet, że była bita młotkiem. Kilka kobiet oferowała także swoim bogatym znajomym, którzy chętnie korzystali z jej propozycji.

W połowie marca kobieta została aresztowana. Oskarżono ją o handel ludźmi, przetrzymywanie oraz znęcanie się nad kobietami. Niestety okazało się, że zatrzymanie było niezgodne z prawem, dlatego "miss tortur" już następnego dnia po schwytaniu wyszła na wolność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Szokujące zeznania ofiara oraz świadków

"Miss tortur" wpadła w ręce policji, po ucieczce jednej z ofiar. Okazało się także, że sąsiedzi Meksykanki również mieli podejrzenia co do jej zachowania, o czym poinformowali lokalne władze.

"Słyszeliśmy krzyki. Nie zamierzała ich bić na oczach wszystkich ani na ulicy, ale krzyki było słychać"

-w rozmowie z Mirror przyznał jeden ze świadków. Jedna z przetrzymywanych kobiet, zdradziła, że sprawczyni nie tylko znęcała się nad nimi fizycznie, ale także je głodziła. Niestety ofiar może być więcej, niż się wydaje. Według śledczych "miss tortur" swoją "działalność" prowadziła przez blisko 30 lat.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl