FitnessPreparaty na odchudzanie. Które suplementy mogą pomóc w odchudzaniu?

Preparaty na odchudzanie. Które suplementy mogą pomóc w odchudzaniu?

Źródło zdjęć: © 123RF | belchonock
12.12.2018 15:02, aktualizacja: 12.12.2018 15:15

Preparaty na odchudzanie to suplementy, które wspomagają kurację odchudzającą. Preparaty przyspieszające odchudzanie wpływają na przemianę materii, spalanie tłuszczu, apetyt czy wchłanianie z posiłków składników odżywczych takich jak tłuszcze czy węglowodany. Czy preparaty na odchudzanie są skuteczne?

Preparaty na odchudzanie - czy są skuteczne?

Preparaty na odchudzanie to suplementy, które stosuje się po to, aby przyspieszyć kurację odchudzającą. Zawarte w nich aktywne składniki pomagają w osiągnięciu zamierzonego celu, którym najczęściej jest spadek masy ciała. Polacy przodują wśród innych krajów europejskich w rankingach dotyczących ilości spożywanych suplementów. A suplementy na odchudzanie to jedne z najczęściej wybieranych preparatów.

Stosowanie preparatów na odchudzanie jest jednak najmniej wiarygodne, ponieważ ich producenci nie muszą wykonywać przed wprowadzeniem na rynek, żadnych badań skuteczności. Obowiązkiem producenta preparatów na odchudzanie jest jedynie przesłanie do Głównego Inspektoratu Sanitarnego projektu opakowania i poinformowanie o wprowadzaniu na rynek nowego suplementu. Najczęstszymi składnikami preparatów na odchudzaniechrom, błonnik pokarmowy, fasolamina i kofeina.

Preparaty na odchudzanie przyspieszające przemianę materii

Jednymi z częściej wybieranych preparatów na odchudzanie są te, które wpływają na przyspieszenie przemiany materii. Składniki aktywne, które są zawarte w tych preparatach na odchudzanie przyspieszają metabolizm, co sprawia że odchudzanie jest łatwiejsze i szybsze. W składzie preparatów na odchudzanie, które przyspieszają przemianę materii najczęściej można znaleźć ekstrakty z grejpfruta czy wyciągi z zielonej herbaty.

Preparaty na odchudzanie przyspieszające spalanie tłuszczu

Innymi, równie popularnymi preparatami na odchudzanie są te, które obiecują przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Te preparaty na odchudzanie są jednak zalecane tylko tym osobom, które są aktywne fizycznie. Składniki aktywne tych preparatów działają tylko wtedy, gdy wykonuje się treningi czy ćwiczenia. Tego typu preparaty poza przyspieszeniem spalania tłuszczu poprawiają również wydolność organizmu i wspomagają pracę mięśni. W składzie preparatów na odchudzanie przyspieszających spalanie tłuszczu najczęściej można znaleźć kwas linolowy czy l-karnitynę.

Preparaty na odchudzanie zmniejszające apetyt

Preparaty na odchudzanie, które hamują łaknienie przeznaczone są głównie dla tych osób, których największą bolączką jest głód dokuczający im podczas kuracji odchudzającej. Preparaty na odchudzanie, które zmniejszają apetyt najlepiej sprawdzają się na początku kuracji odchudzającej, kiedy organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do zmniejszonych porcji posiłków. Tego typu preparaty na odchudzanie zawierają zazwyczaj błonnik pokarmowy, kofeinę, guaranę czy też wyciąg z gorzkiej pomarańczy.

Osoby, które często podjadają słodycze powinny się zdecydować na preparaty, które w składzie zawierają chrom. Pierwiastek ten bowiem reguluje poziom glukozy we krwi i ogranicza chęć spożywania słodyczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (70)
Zobacz także