Blisko ludziPropagandowe nagranie dla Putina. Wzięła w nim udział młodzież

Propagandowe nagranie dla Putina. Wzięła w nim udział młodzież

Firma Sima Land wypuściła do sieci propagandowe nagranie
Firma Sima Land wypuściła do sieci propagandowe nagranie
Źródło zdjęć: © Twitter
oprac. KPL

30.07.2022 12:14, aktual.: 30.07.2022 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawiło się kolejne już propagandowe nagranie z udziałem kilkuset młodych zwolenników Władimira Putina. Jego uczestnicy, ubrani w bluzy z napisem "Putin Team", wyrazili poparcie dla prezydenta Federacji Rosyjskiej. Nagranie udostępniono i obśmiano m.in. na oficjalnym twitterowym profilu niezależnego białoruskiego portalu NEXTA. Jego dziennikarze zwrócili uwagę, że zarejestrowany na nim gest do złudzenia przypomina nazistowskie pozdrowienie.

W najnowszym nagraniu jego uczestnicy krzyczą "Jesteśmy Rosjanami! Jesteśmy razem!". Wcześniej, by wzmocnić propagandowy przekaz, wymieniają swoje narodowości. "Ja, Azerbejdżanin", "Ja, Ormianka", "Ja, Uzbek", "Ja, Czeczen", "Ja, Tatarka", "Ja, Żydówka", "Ja, Mołdawianka" – przyznają m.in., trzymając się za serce. Całości towarzyszy podniosła muzyka i ewidentnie wiecowy charakter. Nagranie kończy okrzyk: "Władimirze Władimirowiczu, jesteśmy z tobą".

Propagandowe nagranie z poparciem dla Putina

Dziennikarze NEXTY zwrócili uwagę, że gest poparcia, którego używa młodzież z "Drużyny Putina" pod koniec nagrania, do złudzenia przypomina nazistowskie pozdrowienie. To nie pierwszy raz, gdy takie nagranie pojawia się w Internecie. W jednym z poprzednich filmów młodzi ludzie poparli inwazję w Donbasie, wykrzykując "My razem z naszą wielką armią".

Biorące udział w nagraniu osoby mają na sobie ubrania wyprodukowane przez firmę Sima Land z Jekaterynburga (Ural, obwód swierdłowski) – sieć marketów specjalizujących się w sprzedaży wysyłkowej. Już w styczniu 2021 roku firma wypuszczała podobne filmiki, na których jej pracownicy wykrzykiwali m.in. "Rosja – w tym słowie jest ogień i siła".

Zarabiają popierając Putina

W filmach tworzonych przez Sima Land nie brakuje symbolu "Z" umieszczanego na pojazdach wojskowych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej biorących udział w inwazji na Ukrainę. Istniejąca od czterech lat firma ubrania oraz gadżety z napisem "Putin Team" sprzedaje online. Na organizowanych przez nią wiecach występują prokremlowscy politycy oraz artyści.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki AVA Laboratorium. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także