Przejmujący apel Młynarskiej. Dotyczy każdego z nas

Przejmujący apel Młynarskiej. Dotyczy każdego z nas

Agata Młynarska zachęca do pójścia na wybory
Agata Młynarska zachęca do pójścia na wybory
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
07.10.2023 15:28, aktualizacja: 10.10.2023 17:46

Wybory parlamentarne już 15 października. Wiele osób znanych ze świata show-biznesu wykorzystuje swoją popularność, by zachęcić do pójścia do urn. Wśród nich znajduje się Agata Młynarska. Na swoim Instagramie opublikowała nagranie, w którym mówi, dlaczego będzie głosować.

Przed nami wybory do Sejmu i Senatu, które odbędą się w niedzielę 15 października. Przedstawiciele partii prześcigają się w wyborczych zapewnieniach, a znane osoby, wykorzystując swoje zasięgi w mediach społecznościowych, mówią po prostu: idźcie na wybory.

Wśród nich znajdują się między innymi Julia Wieniawa, Kinga Rusin, Anja Rubik, Agnieszka Woźniak-Starak czy Agata Młynarska. Ta ostatnia opublikowała ostatnio nagranie na swoim Instagramie, gdzie zgromadziła ponad 170 tysięcy fanów. Wyjaśniła w nim, dlaczego oddanie głosu w wyborach parlamentarnych jest dla niej niezwykle ważne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Agata Młynarska apeluje w sieci

"Coś ci powiem. Posłuchaj. Po prostu weź zagłosuj. Wiesz dlaczego? Dlatego, że możesz mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądało twoje życie, życie twoich bliskich wokół ciebie i w całej Polsce" – zaczęła swoją wypowiedź Młynarska, a następnie przeszła do osobistych pobudek.

"Wiesz, dlaczego ja głosuję? Bo zależy mi na poprawie służby zdrowia. Mam nadzieję, że to się wreszcie zmieni. Zależy mi bardzo na tym, żeby Warszawa – a jestem warszawianką – była miastem europejskim, żeby Polska była krajem europejskim, żeby każdy czuł się tutaj dobrze, żeby to był kraj radosnych, kolorowych ludzi. Wiesz, dlaczego jeszcze zagłosuję? Dlatego, że zależy mi na tym, żeby nasze prawa, prawa kobiet, były respektowane i chronione. Dlatego weź zagłosuj" – podsumowała dziennikarka.

Kobiety stanowią aż 53 proc. całego elektoratu

W okresie przedwyborczym do pójścia do urn zachęcane są szczególnie kobiety. Według badań CBOS okazuje się bowiem, że zaledwie 55 proc. kobiet w wieku 18-39 lat deklaruje zamiar wzięcia udziału w wyborach. Właśnie dlatego powstały inicjatywy #kobietynawybory i #dziewczynynawybory, gdyż to od nas w dużej mierze zależy rozkład sił politycznych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.