Przekręcasz klucz na noc? Wielu już pożałowało

Zdarza się, że zamykamy drzwi od środka, zostawiając klucz w zamku. Wydaje się, że taka praktyka gwarantuje bezpieczeństwo i pozwala na spokojny sen. Niestety, jest to poważny błąd, który może ułatwić sprawę potencjalnym włamywaczom.

Zostawiasz na noc klucz w zamku? To błąd! - zdjęcie ilustracyjne
Zostawiasz na noc klucz w zamku? To błąd! - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

31.10.2023 | aktual.: 17.01.2024 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak uchronić się przed włamaniem? To pytanie jest jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że policja regularnie ostrzega przed działalnością złodziei. Czasami jednak, próbując zabezpieczyć dom, stosujemy nieskuteczne metody, które mogą nas narażać na jeszcze większe ryzyko kradzieży.

Zostawianie klucza w zamku to poważny błąd. Tak pomagasz złodziejom

Wydaje się, że jest to skuteczna metoda zapobiegania włamaniom. Szczególnie często korzystamy z niej w nocy, kiedy zamykamy drzwi od środka i nie wyciągamy klucza. Myślimy, że skoro zamek jest nim zablokowany, złodziej nie będzie w stanie otworzyć drzwi. Niestety, jest to błędne myślenie. Prawdopodobieństwo włamania "na śpiocha" jest w takim wypadku jeszcze większe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Klucz pozostawiony w zamku na noc może tylko ułatwić sprawę. Jak to możliwe? Włamywacze mogą skorzystać z prostego wytrychu, który przekręci zamek. Nie muszą się martwić o odblokowanie zapadek, które są w zamku, ponieważ klucz wsunięty z drugiej strony już je odblokował.

Jak uchronić się przed włamaniem?

Przede wszystkim, warto zainwestować w solidne drzwi antywłamaniowe. Często już sam ich widok może zniechęcić potencjalnego złodzieja. Innym pomysłem na zabezpieczenie są kraty w oknach lub przynajmniej rolety antywłamaniowe, zwłaszcza jeśli mieszkamy na parterze.

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie się przed włamywaczami jest utrzymanie dobrych relacji z sąsiadami. To oni jako pierwsi mogą zauważyć, że coś jest nie tak, jeśli padniemy ofiarą złodziei. W czasie naszej nieobecności mogą również zająć się naszym domem, regularnie pojawiając się w nim, wyciągając listy ze skrzynki, zapalając światło czy odsłaniając rolety. W ten sposób dają jasny sygnał, że ktoś jest w środku, co może odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl