Żyć lepiejPrzelałaś roślinę? Pomoże ci gąbka kuchenna

Przelałaś roślinę? Pomoże ci gąbka kuchenna

Przelanie rośliny nigdy nie kończy się dobrze. Jeśli nie zareaguje się w porę, kwiat może zacząć więdnąć, korzenie zaczną gnić, co w konsekwencji doprowadzi do obumarcia rośliny. Na szczęście, można temu zaradzić.

Sprawdź, co zrobić z przelaną rośliną
Sprawdź, co zrobić z przelaną rośliną
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Andriana Syvanych

Rośliny z gatunku kaktusowatych i naczyniowych nie lubią nadmiernie wilgotnej ziemi. Nadmiar wody powoduje, że liście zaczynają więdnąć, żółknąć, a z czasem brązowieć. Roślina zaczyna wręcz więdnąć w oczach. Jest jednak jeden prosty trick, który zatrzyma ten proces. Wykorzystuje on coś, co na pewno masz w kuchni.

Masz to w domu. W chwilę pochłonie nadmiar wody.

Przelanie zdarza się nawet doświadczonym ogrodnikom. Wystarczy chwila nieuwagi czy jeden, nieostrożny ruch i chlust wody znajduje się w ziemi. Kąpiel wodna gotowa. Niestety, nie każdej roślinie się to spodoba — o ile storczyki czy przesuszone kwiaty docenią taki zabieg, o tyle regularnie podlewane rośliny mogą zacząć więdnąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli zdarzy się, że nieopatrznie przelejesz roślinę, sięgnij po coś, co z całą pewnością masz w kuchni. Chodzi o gąbkę. Gąbka chłonie wodę i pochłonie ją też z rośliny. Wystarczy położyć ją na dnie doniczki i poczekać jakieś pół godziny. W tym czasie gąbka powinna pochłonąć nadmiar wody. Jeśli po tym czasie, gleba nadal będzie za bardzo wilgotna, powtórz czynność. Pamiętaj jednak o tym, aby użyć całkowicie suchej gąbki.

Gąbka kuchenna - alternatywne zastosowanie

Gąbka kuchenna ma jeszcze jedno, sprytne zastosowanie. Jeśli w twojej lodówce panuje za duża wilgoć, wrzuć suchą i czystą gąbkę obok przechowywanych owoców i warzyw. Dzięki temu zabiegowi zachowają one świeżość na dłużej. Gąbka pochłonie wilgoć nie tylko z chłodziarki, ale i z auta. Zdarza się, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym i podczas przymrozków, że na przedniej szybie auta odkłada się dużo wilgoci. Najlepszym sposobem jest zaopatrzenie się w gąbkę pochłaniającą wilgoć z auta, ale jeśli potrzebujesz rozwiązania "na już", połóż na kokpicie, tuż przy szybie, suchą gąbkę, a najlepiej, kilka gąbek — ograniczą one osadzanie się wody na szybie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
roślinywilgoćjak się pozbyć wilgoci

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)