Blisko ludziPrzerobiła suknię ślubną na ubrania dla zmarłych dzieci. Świat zachwycony jej postawą

Przerobiła suknię ślubną na ubrania dla zmarłych dzieci. Świat zachwycony jej postawą

Przerobiła suknię ślubną na ubrania dla zmarłych dzieci. Świat zachwycony jej postawą
Źródło zdjęć: © Facebook
09.01.2016 12:33, aktualizacja: 09.01.2016 13:49

Co zrobić z suknią ślubną? – to pytanie zadaje sobie większość panien młodych tuż po ślubie. Część z nich sprzedaje suknie na aukcjach internetowych, część oddaje znajomym lub przerabia, są też takie kobiety, które trzymają suknię ślubną dla swoich córek i córek ich córek. Tymczasem pewna Brytyjka wpadła na genialny pomysł, który stał się inspiracją dla wielu panien młodych na całym świecie.

Co zrobić z suknią ślubną? – to pytanie zadaje sobie większość panien młodych tuż po ślubie. Część z nich sprzedaje suknie na aukcjach internetowych, część oddaje znajomym lub przerabia, są też takie kobiety, które trzymają suknię ślubną dla swoich córek i córek ich córek. Tymczasem pewna Brytyjka wpadła na genialny pomysł, który stał się inspiracją dla wielu panien młodych na całym świecie.

Yvonne Trimble z Edynburga, która obecnie mieszka z mężem na Cyprze, postanowiła przerobić swoją suknię ślubną na sukienki dla dzieci, które zmarły jeszcze przed narodzinami. O swojej inicjatywie Yvonne Trimble poinformowała na Facebooku i tak rozpoczęła się akcja, która z dnia na dzień stała się inspiracją dla ponad 8 tysięcy kobiet na całym świecie.

Cherished Gowns for Angel Babies UK to inicjatywa organizacji charytatywnej, ale to dzięki Yvonne Trimble osiągnęła tak międzynarodowy zasięg. Post ze śnieżnobiałymi sukienkami dla małych aniołków udostępnione zostały na Facebooku ponad 100 tys. razy i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Wpis o sukni zamieścił na swoim Facebooku nawet Ashton Kutcher.

Według badań przeprowadzonych przez organizację Cherished Gowns for Angel Babies UK, w Wielkiej Brytanii codziennie umiera 17 dzieci – tuż przed narodzinami albo niedługo po narodzinach. Większość rodziców, pogrążonych w smutku po stracie dziecka, nie może znaleźć odpowiedniego stroju, w którym mogliby pochować maleństwo. Stąd pomysł fundacji, skupiającej wolontariuszy z całego kraju, którzy bezpłatnie przerabiają suknie ślubne na sukienki pogrzebowe.

_**- Kiedy zdecydowałam się na przerobienie mojej sukni, ogarnęła mnie mieszanka radości i smutku. Z jednej strony cieszyłam się, żę mogę zrobić coś dobrego, z drugiej wiedziałam, że są to sukienki na pogrzeb –**_ pisała na Facebooku Ivonne Trimble.

W ciągu zaledwie pół godziny po opublikowaniu zdjęcia z sukienkami pogrzebowymi Facebook Yvonne Trimble zalata prawdziwa fala wdzięczności od młodych matek, pogrążonych w żałobie po stracie dzieci, panien młodych i kobiet z całego świata, które chciały ofiarować swoją suknię ślubną na ten szczytny cel.

_**- To niesamowite, jak wiele rodzin przeżyło traumę straty dziecka. Ból nigdy ich nie opuści, jest z nimi każdego dnia –**_mówi Yvonne Trimble. – Jednak wierzę w to, że są w stanie się z tego podnieść.

Na Facebooku Ivonne Trimble przeczytać można wiele wzruszających komentarzy. Oto jeden z nich: _**- Z głębi serca dziękuję. To balsam na serce, bo widzimy, że nasze dzieci są aniołami owiniętymi w miłość.**_

Pomysł Ivonne Trimble zjednoczył nie tylko rodziny pogrążone w bólu czy młode mężatki, które wciąż nie wiedzą co zrobić z suknią ślubną, ale również ludzi, który umieją szyć. _**- Liczba wolontariuszy potroiła się z 250 do 750 osób z dnia na dzień –**_ potwierdziła Megan McKay, współzałożycielka organizacji charytatywnej.

_**- Nie mam dzieci, więc nie mogę w pełni wyobrazić sobie, jakie to uczucie stracić dziecko, ale dzięki listom, które otrzymałam dostąpiłam zaszczytu poznać i zrozumieć tak wiele dzielnych i silnych kobiet z wielu pokoleń.**_

Organizacja Cherished Gowns for Angel Babies UK została powołana przez Megan McKay, Lyndę Garrett i Hayley Myllen, którym tylko w roku 2015 udało się uszyć ponad 1700 sukienek dla aniołków. Z pewnością dzięki Yvonne Trimble ta liczba diametralnie wzrośnie w 2016 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także