Blisko ludziPrzesłanie księdza na święta. Mocny przekaz

Przesłanie księdza na święta. Mocny przekaz

Przesłanie księdza na święta. Mocny przekaz
Źródło zdjęć: © Youtube.com | WP.PL
Karolina Błaszkiewicz

17.12.2018 08:23, aktual.: 19.12.2018 17:57

Ks. Grzegorz Kramer wstawił zdjęcie, przedstawiające dwie nagie kobiety, trzymające kartki z obraźliwymi określeniami. Jedna to "gruba świnia", druga – "wieszak". Duchowny wywołał tym dyskusję w sieci.

Fotografia na stronie ks. Grzegorza Kramera poruszyła setki osób. Trudno przejść obok niej obojętnie. Jest naprawdę drastyczna i zwyczajnie niewygodna w odbiorze. Zwraca uwagę na to, jak społeczeństwo postrzega kobiety. Te ze zdęcia różnią się wyglądem, ale obie muszą mierzyć się z hejtem.

"Gruba świnia. Wieloryb. Salceson. Tłuścioch. Spaślak" – brzmią wyzwiska pod adresem otyłej bohaterki zdjęcia. "Wieszak. Szkapa. Kościotrup. Szkielet. Patyczak" – czytamy na tabliczce drugiej, tej wychudzonej. Równie mocno poruszają słowa ks. Kramera.

"A może jedną z przestrzeni w nawróceniu (przygotowaniu się do świąt) będzie zmiana języka?" – pisze duchowny pod fotografią, którą roznosi się na Facebooku. Internauci są poruszeni. "Szczerze dziękuję Księdzu za tę publikację. Nad podziw odważne!", "Nie tylko języka, ale i myślenia. Odejście od oceniania innych, od myślenia, że lepiej wiemy, co powinni robić, jacy być...", "Ludzie są niestety nieludzcy, więc dużo roboty przed księdzem" – stwierdzają w komentarzach.

Nie wszystkim fotografia się podoba. "U księdza takie zdjęcie?", "To nie jest odważne, umieszczenie takiego zdjęcia jest wysoce niesmaczne , skoro czyni to kapłan" – uznali przeciwnicy publikacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (165)
Zobacz także