Trwa ładowanie...

Przetestowali symulator bólów miesiączkowych. Mieli łzy w oczach

Silne bóle miesiączkowe nie są niczym przyjemnym. Niestety wciąż mierzymy się ze stereotypem mówiącym, że "okres musi boleć". Jedna z firm, która zajmuje się edukacją z zakresu menstruacji, postanowiła pokazać, jak bardzo krzywdzące jest, gdy ktoś bagatelizuje problem i nie jest w stanie zrozumieć tego, że miesiączka potrafi naprawdę wyłączyć z życia.

Symulator bólów miesiączkowych zaskoczył ochotnikówSymulator bólów miesiączkowych zaskoczył ochotnikówŹródło: TikTok, fot: TikTok
d3tq7m9

Pewna kanadyjska firma postawiła sobie za cel edukację z zakresu menstruacji. "Ból miesiączkowy nie jest normalny" to slogan kampanii, która ma na celu przybliżenie tego, z czym mierzy się spora część społeczeństwa. Mężczyźni, którzy wzięli udział w pewnym eksperymencie, byli w niemałym szoku.

"A gdyby tak mężczyźni poczuli, jak bardzo potrafią boleć skurcze menstruacyjne?"

"Somedays" wystartowało z dość nietypową kampanią, która przyniosła zaskakujące rezultaty. Firma postanowiła umożliwić ochotnikom poczucie, z jakim bólem co miesiąc musi mierzyć się ta część społeczeństwa, której dotyczy menstruacja. Mężczyźni, którzy zgodzili się na udział w doświadczeniu, nie kryli zdziwienia. Dla wielu z nich bóle były nie do zniesienia - u niektórych bohaterów eksperymentu pojawiły się nawet łzy.

d3tq7m9

"Jak wy to wytrzymujecie?!";

"Dlaczego to aż tak boli?" - chcieli wiedzieć zaskoczeni ochotnicy.

Okazało się bowiem, że ból, który sobie wyobrażali, nijak miał się do rzeczywistości. Urządzenie symulujące bóle miesiączkowe miało dziesięciostopniową skalę. Rzadko który tester decydował się na dotrwanie do końca. Eksperyment był przerywany w momencie, gdy ochotnik dawał znać, że jego próg bólu został osiągnięty.

Bolesne miesiączki to nie wymysł

Część osób, które nigdy nie doświadczyły bólów menstruacyjnych, uważa, że reakcja kobiet na skurcze jest przesadzona. Tymczasem silne bóle miesiączkowe potrafią naprawdę wyłączyć na pewien czas z życia.

d3tq7m9

"Wiele menstruujących osób doświadcza wręcz ekstremalnego bólu, a jego wpływ na ich życie jest unieważniany przez ich nauczycieli, trenerów, przyjaciół oraz lekarzy. Symulator okresu powstał po to, by pokazać tym ludziom, co niektórzy muszą znosić" — wyjaśniała w "Global News Canada" dyrektor generalna Somedays, Lux Perry.

Trzeba przyznać, że ta nietypowa kampania rzeczywiście może pomóc w zrozumieniu tego, że bóle menstruacyjne naprawdę są poważnym problemem, którego nie wolno lekceważyć.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki AVA Laboratorium. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ.

6 objawów menstruacji, o których musisz powiedzieć lekarzowi

d3tq7m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tq7m9