Żyć lepiejPrzetrzyj tym telewizor. Kurz przestanie na nim siadać

Przetrzyj tym telewizor. Kurz przestanie na nim siadać

Choć są atrakcyjniejsze dla oka i dają znacznie lepszą jakość obrazu, współczesne ekrany telewizorów i laptopów po dwóch dniach po myciu, wyglądają, jakby nie były czyszczone miesiącami. Potraktuj je tą miksturą, a zapomnisz o ścieraniu z nich kurzu przez długi czas.

Wypróbuj ten sposób czyszczenia ekranów. Działa cuda
Wypróbuj ten sposób czyszczenia ekranów. Działa cuda
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | MandicJovan

Brudny ekran telewizora bywa irytujący, zwłaszcza w słoneczne dni. To właśnie padające promienie słoneczne podkreślają, jak wiele kurzu zbiera się na ekranie telewizora, co często przeszkadza w oglądaniu filmu czy serialu.

Czym myć ekran telewizora? Nie każdy specyfik się nada

Współczesne ekrany są bardzo kruche i delikatne. Bardzo łatwo uszkodzić je podczas mycia i nie chodzi wcale o nacisk na telewizor, a produkty, jakie używa się do ich czyszczenia. Nie mogą bazować na alkoholu, ponieważ alkohol może uszkodzić powierzchnię ekranu. Odpadają więc alkoholowe płyny do dezynfekcji czy mycia szyb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Jak najbezpieczniej umyć ekran telewizora? Najlepiej jest użyć do tego płynu do mycia powierzchni niezawierającego alkoholu. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie domowego płynu do mycia ekranów o właściwościach antystatycznych, tzn. chroniących przed odkładaniem się kurzu na powierzchni.

Takim domowym płynem możesz potraktować ekran komputera, tableta czy też telefonu komórkowego. Jego przygotowanie jest bardzo proste i zamie ci mniej niż minutę. Potrzebujesz wody destylowanej i octu w proporcji 1:1. Najłatwiej jest przygotować go w buteleczce z atomizerem. Tak przygotowany preparat nanieś na bawełnianą ściereczkę i przetrzyj nią cały ekran, włącznie z obudową. Ściereczka powinna być co najwyżej lekko wilgotna.

Jak czyścić ekran telewizora? Najważniejsza jest technika

Użyty specyfik jest ważny. Równie ważna jest technika czyszczenia ekranu. Do czyszczenia tak delikatnych powierzchni nadają się tylko i wyłącznie miękkie, bawełniane ściereczki. Najlepsza będzie ściereczka z mikrofibry. Inny materiał jak np. gąbka mógłby porysować powierzchnię ekranu, a co za tym idzie, poważnie ją uszkodzić.

Co ważne, żaden specyfik nie powinien być pryskany bezpośrednio na powierzchnię ekranu. Ściereczka powinna zostać delikatnie zwilżona środkiem czyszczącym i to nią należy dokładnie wyczyścić powierzchnię ekranu. Bezpośrednie pryskanie ekranu to ryzyko dostania się wody wgłąb urządzenia, co mogłoby skończyć się jego zepsuciem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)