GwiazdyRafał Brzozowski nie planował kariery w telewizji. Skończył studia w zupełnie innym kierunku

Rafał Brzozowski nie planował kariery w telewizji. Skończył studia w zupełnie innym kierunku

Rafał Brzozowski w drodze na Eurowizję, fot. Piotr Podlewski/AKPA
Rafał Brzozowski w drodze na Eurowizję, fot. Piotr Podlewski/AKPA
Źródło zdjęć: © AKPA | Podlewski
oprac. KSA

21.05.2021 07:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Brzozowski jest dzisiaj na językach wielu osób. Wszystko za sprawą udziału w konkursie Eurowizji. Ulubieniec prezesa TVP został wytypowany do reprezentowania Polski, ale nie przeszedł do finału.

Rafał Brzozowski z roku na rok umacnia swoją pozycję gwiazdy Telewizji Polskiej. Muzyk rozpoczął karierę dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu The Voice of Poland, gdzie trenował w grupie Andrzeja Piasecznego i odpadł tuż przed finałem. Cztery lata temu rozpoczął współpracę z TVP jako prezenter i wszystko wskazuje na to, że może być pewny swojej posady,

Dziś Rafał Brzozowski prowadzi program "Jak to melodia" oraz występuje na różnych imprezach organizowanych przez TVP. W tym roku do swojego CV może dopisać również występ na Eurowizji, do którego został wytypowany przez zespół ekspertów. W tym roku nie było otwartego konkursu eliminacyjnego. Co prawda ten to międzynarodowe show nie ma już tylu fanów co w czasach "sprzed internetu", ale co roku Polacy zastanawiają się, czy nasz kraj w końcu wygra.

Z muzyką od młodości

Wczoraj odbył się półfinał, w którym wystąpił Rafał Brzozowski pod pseudonimem "Rafał". Piosenkarz wyszedł na scenę ubrany cały na czarno i zaprezentował utwór "Ride". Widzom niekoniecznie przypadła ta piosenka do gustu, bo nie wysłali wystarczającej liczby głosów, aby Brzozowski znalazł się w finale.

Co ciekawe Brzozowski w młodości pobierał lekcje śpiewu oraz nauczył się grać na instrumentach klawiszowych i na gitarze. Pasja do muzyki rozwijała się w nim od dawna, ale tuż po szkole średniej postanowił zdobyć zupełnie odmienne wykształcenie. Bardziej bliskie sercu jego rodziców - sportowców.

Brzozowski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, uzyskując możliwość pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego. W trakcie studiów dorabiał sobie jako trener personalny na siłowni. Dodatkowo trenował zapasy. Jednak z powodu kontuzji kręgosłupa zawiesił karierę sportową i skupił się tylko na muzyce.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (398)
Zobacz także