UrodaRatunek dla nadwrażliwych zębów

Ratunek dla nadwrażliwych zębów

Ratunek dla nadwrażliwych zębów
Źródło zdjęć: © 123RF
02.09.2014 13:53

Badania potwierdzają, że problem nadwrażliwości zębów mimo, iż jest powszechny, często pozostaje nieleczony. Zmaga się z nim co trzeci Polak. Ponad połowa pacjentów (52%) ignoruje ból i nie zasięga porady lekarza stomatologa.

Badania potwierdzają, że problem nadwrażliwości zębów mimo, iż jest powszechny, często pozostaje nieleczony. Zmaga się z nim co trzeci Polak. Ponad połowa pacjentów (52%) ignoruje ból i nie zasięga porady lekarza stomatologa. Trzy czwarte osób cierpiących na nadwrażliwość deklaruje, że nigdy nie stosowało pasty specjalistycznej lub stosowało ją bardzo rzadko. Wyniki badań świadczą o konieczności prowadzenia edukacji o pielęgnacji nadwrażliwych zębów.

Znaczna większość badanych (78%) potwierdza, że odczuwa dyskomfort związany z wrażliwością zębów. Problem najczęściej dotyka osoby między 20 a 50 rokiem życia. Najprawdopodobniej liczba osób cierpiących na nadwrażliwość zębiny pozostaje niedoszacowana, ponieważ wielu pacjentów nie zasięga porady lekarza stomatologa w sprawie odczuwanego bólu.

Pomimo skali problemu, wielu pacjentów nie decyduje się na stosowanie specjalistycznych past do zębów. Przyczyną takiej postawy może być krótkotrwały i stosunkowo mało uciążliwy charakter bólu. Pacjenci niekiedy obawiają się również, że pojawiający się dyskomfort może być oznaką poważniejszej dolegliwości.

Osoby zmagające się z nadwrażliwością w obawie przed bólem muszą zmieniać swoje codzienne nawyki. Unikanie spożywania niektórych gorących, zimnych lub słodkich pokarmów i napojów, picie przez słomkę, żucie pokarmu wybraną częścią jamy ustnej lub zakrywanie ust chustą podczas ruchu w chłodne dni to tylko niektóre ze sposobów redukcji nieprzyjemnego uczucia. Należy jednak pamiętać, że takie doraźne działania nie przyniosą trwałego efektu, a ból w końcu powróci.

Dyskomfort spowodowany przez ból wrażliwych zębów może zmniejszać czerpanie przyjemności ze spożywania pewnych pokarmów i napojów. Stosowanie pasty do zębów, która została specjalnie opracowana na nadwrażliwość jest najlepszymi najprostszym sposobem pozbycia się bólu oraz dbania o higienę jamy ustnej – potwierdza lekarz stomatolog Paweł Zaborowski.

Pierwszym krokiem na drodze skutecznego leczenia jest włączenie do terapii specjalistycznych past do zębów. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie prawidłowo dobraną pastą jest nieinwazyjnym i niedrogim sposobem przynoszącym ulgę cierpiącym na nadwrażliwość.

Produkty Sensodyne® dzięki zawartości unikalnych składników znoszą objawy nadwrażliwości oraz zapewniają ochronę przed bólem wrażliwych zębów. Tworzą one trwałą warstwę ochronną na powierzchni odsłoniętej zębiny oraz wewnątrz otwartych kanalików zębinowych. Pasta Sensodyne® stosowana codziennie przynosi ulgę w bólu, odbudowuje oraz wzmacnia wrażliwe zęby.

Sprawdź, czy problem wrażliwych zębów dotyczy także Ciebie, rozwiązując test wrażliwości dostępny pod adresem www.miniprzyjemnosci.pl

Źródło artykułu:Informacja prasowa