Trwa ładowanie...
d1ojvn3
Ludzie

Rocznica urodzin babci Kim Dzong Una zamiast Wigilii

Nieliczni chrześcijanie żyjący w Korei Północnej nie mogą obchodzić Wigilii Bożego Narodzenia. W zamian reżim chce, aby w ten dzień wszyscy obywatele kraju świętowali kolejne rocznice urodzin babci Kim Dzong Una.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocznica urodzin babci Kim Dzong Una zamiast Wigilii
(East News)
d1ojvn3

Kim Dzong Suk urodziła się 24 grudnia 1919 roku. W młodości miała wstąpić w szeregi partyzantki walczącej z Japończykami, była także działaczką komunistyczną i żoną pierwszego przywódcy Korei Północnej, Kim Ir Sena. Obecne władze w Pjongjangu czczą ją jako "świętą matkę rewolucji", do której grobu organizowane są pielgrzymki obywateli. Kim Dzong Suk zmarła w niejasnych okolicznościach w 1949 roku. Obecny przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un jest jej wnukiem.

Amerykańska telewizja Fox News przypomina, że sytuacja chrześcijan w komunistycznym państwie jest bardzo ciężka. Na początku lat 50. rozpoczęły się prześladowania, a władze bardzo poważnie ograniczyły swobody dotyczące praktyk religijnych. Grupy zajmujące się prawami człowieka szacują, że w więzieniach i obozach koncentracyjnych przetrzymywanych jest 50-70 tys. chrześcijan.

Mimo tego w okresie Bożego Narodzenia na ulicach stolicy Korei Północnej można nadal znaleźć pojedyncze choinki. Wystawiane są głównie w witrynach sklepowych i restauracjach. Jednak - jak zwraca uwagę Fox News - są one pozbawione symboli religijnych.

d1ojvn3

Podziel się opinią

Share
d1ojvn3
d1ojvn3