Blisko ludziRosyjska modelka aresztowana. Gwiazda "Vogue" oskarżona o zabójstwo męża

Rosyjska modelka aresztowana. Gwiazda "Vogue" oskarżona o zabójstwo męża

Rosyjska modelka została aresztowana za zabicie męża.
Rosyjska modelka została aresztowana za zabicie męża.
Źródło zdjęć: © 123RF

07.12.2020 10:47, aktual.: 02.03.2022 18:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska modelka Lilia Sudakova została aresztowana po tym, jak dźgnęła swojego męża nożem kuchennym. W toku prowadzonego śledztwa, modelka przyznała, że miała dosyć upokorzeń – pomiędzy parą doszło do ostrej wymiany zdań, która skończyła się tragicznie. Teraz Sudakova czeka na proces.

Do tragicznych zdarzeń miało dojść pod koniec listopada tego roku w Rosji. Pewnego wieczoru w domu modelki zjawił się jej mąż Siergiej Popov z poznaną w barze przypadkową kobietą. Modelka miała być zazdrosna, a także wściekła na męża, który po raz kolejny dopuścił się zdrady.

Lilia Sudakova zabiła w samoobronie?

Lilia Sudakova wielokrotnie pojawiała się na okładkach magazynu "Vogue" w edycji rosyjskiej, włoskiej, chińskiej czy japońskiej. Często także promowała rodzime marki odzieżowe, przez co we własnym kraju uchodziła za prawdziwą gwiazdę. Niestety dobrze rozwijającą się karierę przerwała tragiczna w skutkach sprzeczka z mężem.

Po aresztowaniu pod koniec listopada, modelka przyznała się do stawianych jej czynów – potwierdziła, że zadała śmiertelny cios nożem, ale dodała jednocześnie, że była zamroczona szałem zazdrości. Jej matka Irena Sudakova wyznała lokalnemu dziennikowi, że jej córka była ofiarą przemocy domowej, a feralnego wieczoru Lilia musiała podjąć się samoobrony.

Trudny przypadek rosyjskiej modelki

Podejrzana o zabójstwo męża modelka cały czas utrzymuje, że działała w szale zazdrości. Podała także kolejne dowody świadczące o tym, że Popov znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Zgodnie z jej relacją, tamtego wieczoru jej mąż przyjechał kompletnie pijany do mieszkania z poznaną tego dnia kobietą i kazał swojej żonie podać im kolację. Kobieta poszła do kuchni, a niedługo później dołączył do niej mąż, który zaczął się awanturować. Sudakova trzymała w ręce nóż kuchenny i wbiła go w serce mężczyzny.

"Wcześniej Sergiej złapał Lilię za włosy i zaczął kopać ją po całym ciele" – cytuje zeznania świadka matka modelki.

Matka Sudakovej dodaje, że jej córka była ofiarą, a całe wydarzenie było aktem samoobrony. Przyznała, że jej zięć nadużywał alkoholu i był despotą. Kobieta jest zrozpaczona tym, że śledczy nie przyjmują do wiadomości tłumaczeń Lilii i nie wierzą w jej problemy małżeńskie.

"To, że wcześniej ją bił, że był despotą, nikomu nie przeszkadza. Nikt nie bierze pod uwagę niuansów. Nie celowała w serce, tylko zrobiła to przypadkowo. Mamy nadzieję na wyrok w zawieszeniu" - dodała matka modelki.

Modelce za zabójstwo męża grozi nawet 15 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także