Trwa ładowanie...

Rosyjska modelka aresztowana. Gwiazda "Vogue" oskarżona o zabójstwo męża

Rosyjska modelka Lilia Sudakova została aresztowana po tym, jak dźgnęła swojego męża nożem kuchennym. W toku prowadzonego śledztwa, modelka przyznała, że miała dosyć upokorzeń – pomiędzy parą doszło do ostrej wymiany zdań, która skończyła się tragicznie. Teraz Sudakova czeka na proces.

Share
Rosyjska modelka została aresztowana za zabicie męża.
Rosyjska modelka została aresztowana za zabicie męża.Źródło: 123RF
d46uqhv

Do tragicznych zdarzeń miało dojść pod koniec listopada tego roku w Rosji. Pewnego wieczoru w domu modelki zjawił się jej mąż Siergiej Popov z poznaną w barze przypadkową kobietą. Modelka miała być zazdrosna, a także wściekła na męża, który po raz kolejny dopuścił się zdrady.

Lilia Sudakova zabiła w samoobronie?

Lilia Sudakova wielokrotnie pojawiała się na okładkach magazynu "Vogue" w edycji rosyjskiej, włoskiej, chińskiej czy japońskiej. Często także promowała rodzime marki odzieżowe, przez co we własnym kraju uchodziła za prawdziwą gwiazdę. Niestety dobrze rozwijającą się karierę przerwała tragiczna w skutkach sprzeczka z mężem.

d46uqhv

Po aresztowaniu pod koniec listopada, modelka przyznała się do stawianych jej czynów – potwierdziła, że zadała śmiertelny cios nożem, ale dodała jednocześnie, że była zamroczona szałem zazdrości. Jej matka Irena Sudakova wyznała lokalnemu dziennikowi, że jej córka była ofiarą przemocy domowej, a feralnego wieczoru Lilia musiała podjąć się samoobrony.

Trudny przypadek rosyjskiej modelki

Podejrzana o zabójstwo męża modelka cały czas utrzymuje, że działała w szale zazdrości. Podała także kolejne dowody świadczące o tym, że Popov znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Zgodnie z jej relacją, tamtego wieczoru jej mąż przyjechał kompletnie pijany do mieszkania z poznaną tego dnia kobietą i kazał swojej żonie podać im kolację. Kobieta poszła do kuchni, a niedługo później dołączył do niej mąż, który zaczął się awanturować. Sudakova trzymała w ręce nóż kuchenny i wbiła go w serce mężczyzny.

"Wcześniej Sergiej złapał Lilię za włosy i zaczął kopać ją po całym ciele" – cytuje zeznania świadka matka modelki.

Matka Sudakovej dodaje, że jej córka była ofiarą, a całe wydarzenie było aktem samoobrony. Przyznała, że jej zięć nadużywał alkoholu i był despotą. Kobieta jest zrozpaczona tym, że śledczy nie przyjmują do wiadomości tłumaczeń Lilii i nie wierzą w jej problemy małżeńskie.

"To, że wcześniej ją bił, że był despotą, nikomu nie przeszkadza. Nikt nie bierze pod uwagę niuansów. Nie celowała w serce, tylko zrobiła to przypadkowo. Mamy nadzieję na wyrok w zawieszeniu" - dodała matka modelki.

Modelce za zabójstwo męża grozi nawet 15 lat więzienia.

d46uqhv

Szlachetna Paczka w dobie pandemii. Joanna Sadzik mówi, jak przebiega akcja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46uqhv

Podziel się opinią

Share
d46uqhv
d46uqhv