Trwa ładowanie...
d184owp

Rozdają pączki za darmo. Trzeba spełnić jeden warunek

„Pączki z pomocą” to nazwa akcji, którą przygotowano dla samotnych seniorów z Krakowa. Z okazji tłustego czwartku dostaną domowe pączki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozdają pączki za darmo. Trzeba spełnić jeden warunek
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d184owp

Akcję zainicjowała Marta Bradshaw, założycielka Eataway, platformy umożliwiającej dzielenie się jedzeniem z nieznajomymi.

- Po raz pierwszy organizujemy taką akcję w tłusty czwartek. Chcemy osłodzić życie seniorom - mówi w rozmowie z WP.PL Maciek Otrębski z firmy Eataway.

Jak to działa? Wystarczy zamówić 4 pączki, które zostaną dowiezione do domu, a drugi zestaw (również 4 pączków) zostanie przekazany wolontariuszom. Oni dostarczą łakocie samotnym i potrzebującym osobom. Ludzie z Eataway usmażą w sumie 400 domowych pączków.

d184owp

- Podczas Wigilii przygotowaliśmy kilkadziesiąt zestawów dla bezdomnych i seniorów. Zawierały między innymi łazanki i inne świąteczne dania. Wolontariusze zawozili je potrzebującym ze Schroniska św. Brata Alberta i z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Niektóre osoby były tak wruszone, że miały łzy w oczach. Z reguły już nawet nie mają siły na przygotowywanie domowych posiłków – opowiada Maciek Otrębski z firmy Eataway.

Kolejne charytatywne akcje planują z okazji Dnia Kobiet oraz Wielkanocy.

Dieta pudełkowa – tak czy nie?

123RF.COM
Podziel się
d184owp

Podziel się opinią

Share

d184owp

d184owp