Była z nim przez 20 lat. Wiedziała, do kogo jeździ wieczorami

Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski
Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski
Źródło zdjęć: © AKPA

25.04.2024 08:25, aktual.: 25.04.2024 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ich związek skończył się burzliwie. Krzysztof Kowalewski wdał się w romans z Agnieszką Suchorą, z którą niedługo potem wziął ślub. - Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka - mówiła Ewa Wiśniewska, która 25 kwietnia 2024 roku skończyła 81 lat.

Krzysztof Kowalewski, niezapomniany pan Sułek z cyklu komediowych audycji radiowych, bohater filmów Stanisława Barei i głowa rodziny Leśniewskich zmarł 6 lutego 2021 roku. Odszedł spokojnie, we śnie. Przez ponad 20 lat związany był z Ewą Wiśniewską, którą później zostawił dla Agnieszki Suchory.

Płomienny romans

Zanim Krzysztof Kowalewski związał się z Agnieszką Suchorą, miał dwa poważne związki. Matką pierwszego dziecka Krzysztofa Kowalewskiego była pochodzącą z Kuby tancerka, Vivian Rodriquez. Para poznała się w warszawskim klubie SPATiF. Zaiskrzyło niemal od razu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nasz romans był płomienny" - wspominał Kowalewski po latach.

Niedługo potem para wzięła ślub, a pod koniec 1967 roku na świecie pojawił się ich syn Wiktor. Mieszkał z nimi też syn artystki z pierwszego małżeństwa, Cliff.

Później w ich małżeństwie nastąpił kryzys. Konflikty i nieporozumienia narastały, aż w końcu para postanowiła się rozstać. Tancerka wyjechała do Paryża, dołączając do mamy i brata.

Żyli bez ślubu ponad 20 lat

Tymczasem kariera zawodowa Kowalewskiego rozkwitała. W jego życiu nie brakowało wielu ciekawych ról filmowych i teatralnych, ale także gorących romansów.

"Nie ma co ukrywać, byłem kochliwy. Zresztą środowisko aktorskie w kwestiach łóżkowych to jednak nie jest norma społeczna. Mało kto ma za sobą tylko jedno małżeństwo. Specyfika branży" - podkreślał w książce "Taka zabawna historia".

W końcu związał się z koleżanką po fachu, Ewą Wiśniewską, z którą pracował razem w warszawskim Teatrze Kwadrat nad spektaklem "To nie była piąta, to była dziewiąta". Choć początkowo nie wróżono im długiego związku, byli ze sobą aż 21 lat.

Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski
Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski© AKPA

Oboje byli pełni pasji do zawodu. Żyli w biegu, "od próby do próby, od premiery do premiery".

"Gdy ona wychodzi, ja właśnie wracam, czy też odwrotnie. Ale... w związku mężczyzna-kobieta najmniej ważne są formalności. Najważniejsze jest to, co dzieje się między nami, czy da się razem żyć!" - mówił na łamach Interii.

W prasie pojawiały się informacje o przelotnych romansach aktorów, choć oni nigdy nie potwierdzili plotek.

© AKPA

Odszedł do Ewy

Wszystko zmieniło się, gdy Krzysztof Kowalewski poznał o 31 lat młodszą Agnieszkę Suchorę podczas prób do spektaklu "Wieczór Trzech Króli" w warszawskim Teatrze Współczesnym.

Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski
Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski© AKPA

"Było w nim wszystko, co pociągało mnie w mężczyźnie: poczucie humoru, autorytet. Był dużym facetem, przy którym czułam się bezpiecznie, a do tego najłagodniejszym człowiekiem na świecie" - mówiła Agnieszka Suchora w rozmowie z "Twoim Stylem".

Wiadomość o rodzącym się między nimi uczuciu była dla Ewy druzgocąca. "Na ten cios zareagowała gwałtownie. Pomiędzy nią, a Suchorą doszło do ostrej wymiany zdań w teatralnej garderobie" - wspominała jedna z pracownic w rozmowie z "Na żywo".

Niedługo później Agnieszka zaszła w ciążę. "Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka. Tyle na ten temat" - mówiła Ewa Wiśniewska po latach na łamach "Twojego Stylu".

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora w 2002 roku wzięli ślub. Ich córka Gabriela jest już pełnoletnia.

Z kolei Ewa Wiśniewska po rozstaniu potrzebowała kilku miesięcy, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Uznała, że życie w pojedynkę bardzo jej odpowiada: "Nie nudzę się ze sobą. Idę swoją drogą, niosąc niezależność jako swój sztandar" - mówiła w wywiadzie dla magazynu "Rewia".

Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski byli małżeństwem przez niespełna 20 lat
Agnieszka Suchora i Krzysztof Kowalewski byli małżeństwem przez niespełna 20 lat© AKPA | Podlewski

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także