Trwa ładowanie...

Rozstali się po 20 latach. O zajściu w garderobie do dziś krążą plotki

Ewa Wiśniewska była jedną z największych gwiazd w czasach PRL-u, do której wzdychało wielu mężczyzn. Na 20 lat związała się z Krzysztofem Kowalewskim, jednak relacja zakończyła się sporym skandalem. 25 kwietnia aktorka skończyła 81 lat.

Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski przed 20 lat tworzyli udany związekEwa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski przed 20 lat tworzyli udany związekŹródło: AKPA
d1a9m4l
d1a9m4l

Ewa Wiśniewska urodziła się w 1942 roku w Warszawie. Jej matka była prawniczką, a ojciec skrzypkiem w Filharmonii Narodowej. Wiśniewska zdecydowała się na studia aktorskie i ukończyła warszawską PWST.

Po studiach występowała w Teatrze Ludowym w Warszawie, a później na innych stołecznych scenach. Ogromną popularność przyniósł jej występ w serialu "Doktor Ewa", a za rolę kniahini Kurcewiczowej w ekranizacji "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffamana otrzymała Orła za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową.

Ewa Wiśniewska - życie prywatne

Aktorka dwukrotnie wychodziła za mąż. Za Piotra Polaka wyszła w wieku 21 lat, w 1963 na świat przyszłą ich córka Grażyna, jednak związek zakończył się rozwodem. Po latach Wiśniewska przyznała w rozmowie z magazynem "Pani", że to zawód był na pierwszym miejscu. - Byłam matką, taką jak to ojcowie bywają, co to przyleci, poklepie po głowie, sprawdzi, czy wszystko dobrze i wylatuje do pracy. Matką na przychodne. Czy żałuję? Trudno dziś to powiedzieć, bo zawód jeszcze mnie nie zdradził. Zresztą czy za pasję można przepraszać? - mówiła.

d1a9m4l

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Suchora odebrała polskiego Oscara: "Nie czekałam na tę nagrodę"

Drugie małżeństwo z włoskim przedsiębiorcą o imieniu Franco także zakończyło się rozwodem, a na drodze Wiśniewskiej stanął kolega z branży - Krzysztof Kowalewski, który także miał za sobą nieudany związek i syna, z którym relacje ochłodziły się przez zapracowanie aktora.

Burzliwe rozstanie Wiśniewskiej i Kowalewskiego po 20 latach

Przez wiele lat Ewa Wiśniewska i Krzysztof Kowalewski tworzyli zgrany duet w życiu prywatnym, a ich związek uchodził za jeden z najbardziej udanych w branży. Para wspierała się w rozwoju swoich karier, jednak nigdy nie zdecydowali się na małżeństwo.

d1a9m4l

Relacja rozpadła się, gdy na drodze Kowalewskiego stanęła młodsza koleżanka - Agnieszka Suchora, z którą aktor szybko doczekał się córeczki - Gabrysi. Jak plotkowano, Wiśniewska urządziła Kowalewskiemu awanturę w teatralnej garderobie i ten ostatecznie wyprowadził się z domu.

- Nie widziałam powodu, żeby przymykać oko na wyjazdy Krzysztofa na kąpiele do nowo narodzonego dziecka - powiedziała na łamach "Twojego Stylu". Ostatecznie Kowalewski został mężem Suchory i byli razem do jego śmierci w 2021 roku. Wiśniewska z kolei skupiła się na sobie i życiu zawodowym.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a9m4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a9m4l