Rozstępy u nastolatek są "estetycznie słabe"? Tak stwierdził "ekspert" w śniadaniówce
Jednym z gości ostatniego programu "Dzień Dobry TVN" był dermatolog, który w swojej wypowiedzi poruszył temat rozstępów u osób nastoletnich. Zamiast jednak je wesprzeć i powiedzieć, jak można im zapobiec, stwierdził, że są one "estetycznie słabe", szczególnie te, które dopiero powstały i są czerwone.
W dobie dzisiejszego rozwoju ciałopozytywności, o którą wciąż walczymy, takie słowa nie powinny pojawić się nigdzie - w szczególności w programie śniadaniowym, który oglądają zarówno osoby dorosłe, jak i nastoletnie, często zmagające się z kompleksami i szukające pomocy właśnie w takich programach. W końcu to do nich zapraszani są "najlepsi" eksperci, z ogromną wiedzą, którą chcą, a przynajmniej powinni, przekazać na antenie. W tym przypadku tak nie było.
Rozstępy u nastolatek są "estetycznie słabe"
Jednym z gości ostatniego programu "Dzień Dobry TVN" był dermatolog, dr Łukasz Preibisz, który podjął temat rozstępów u osób nastoletnich. Rozmowę z ekspertem rozpoczął prowadzący Andrzej Sołtysik, który już zaczął ją od kontrowersyjnych słów.
- Będziemy mówili o rozstępach, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w wieku późnym, starczym, ale także wśród nastolatek. I źle wpływają oczywiście na psychikę i samoocenę - powiedział Sołtysik, robiąc z rozstępów rzecz po prostu nienaturalną.
Tym samym po długim wykładzie na temat tego jak i kiedy powstają rozstępy, dr Łukasz Preibisz stwierdził, że są one najgorsze: "szczególnie właśnie u młodych osób, gdzie one występują w miejscach bardzo niefajnych. U chłopaków to są plecy, ramiona, u kobiet to są piersi, wewnętrzne powierzchnie ud, pośladki, więc estetycznie to jest słabe, a szczególnie słabe jest na początku, gdy jest czerwone".
Rady "ekspertów" w śniadaniówkach
To niestety nie pierwszy raz, kiedy w polskim programie śniadaniowym doszło do takiej sytuacji. Jakiś czas temu podobny temat, bo dotyczący cellulitu u dzieci i nastolatków, podjęli prowadzący "Pytania na śniadanie". Wtedy zaproszeni eksperci radzili, aby rodzice, którzy zauważą cellulit u swoich dzieci, jak najszybciej wybrali się do specjalisty, w celu dalszej diagnostyki. Żaden z nich nie podkreślił jednak, jak niską samoocenę mają w dzisiejszych czasach dzieci i nastolatkowe, szczególnie w Polsce.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Gojdź: "Apeluję do matek: Redukujcie rozstępy swoich córek!"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.