Rzadko pokazują się razem. Nie każdy wie, kim jest jego żona

Rzadko pokazują się razem. Nie każdy wie, kim jest jego żona

Artur Barciś jest żonaty od 37 lat
Artur Barciś jest żonaty od 37 lat
Źródło zdjęć: © AKPA
09.06.2023 10:19

Gdy tylko ją zobaczył, od razu wiedział, że będzie jego żoną. Od momentu poznania są nierozłączni, a od 37 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Czym zawodowo zajmuje się żona Artura Barcisia i gdzie się poznali?

Artur Barciś to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Znachor", a także program "Piątek z Pankracym". Młodsi widzowie na pewno będą kojarzyć go z serialu "Miodowe lata" gdzie wcielił się w rolę Tadeusza Norka, a także dzięki postaci Arkadiusza Czerepacha z "Ranczo". Aktor zagrał łącznie w ponad 80 filmach i sztukach teatralnych, oprócz tego jest szczęśliwym ojcem i oddanym mężem. Gdy tylko spotkał Beatę, od razu wiedział, że to miłość jego życia. Ich historia do dziś wzbudza podziw wśród fanów.

Jak Artur Barciś poznał żonę?

Para poznała się w 1983 roku. Kiedy tylko młody aktor zobaczył kobietę, od razu wiedział, że będzie jego żoną. W wywiadzie dla "Vivy!" wspomniał:

- Zatrzymaliśmy się na parkingu. Wyszedłem wcześniej i zobaczyłem, jak Beata schodzi po schodach autokaru. Olśniło mnie. Zakochałem się w sekundę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktor szybko postanowił poznać nieznajomą, a gdy tylko się do niej dosiadł, zapytał, czy zostanie jego żoną. I chociaż koleżanki mamy Beaty odradzały jej takiego partnera, para trzy lata później stanęła na ślubnym kobiercu. Od tego momentu są nierozłączni i tworzą związek, jakich w show-biznesie mało. W 1989 roku na świat przyszedł ich jedyny syn Franciszek, który dziś również pracuje w branży teatralnej i filmowej.

Artur Barciś z żoną Beatą
Artur Barciś z żoną Beatą© AKPA | AKPA

Czym zajmuje się żona Artura Barcisia?

Beata Barciś jest zawodową montażystką filmową i telewizyjną. Specjalizuje się w filmach dokumentalnych oraz spektaklach Teatru Telewizji. Swoją pierwszą pracę dostała a planie serialu "Pan na Żuławach", gdzie była asystentką montażystki. To właśnie tam poznała się z Arturem Barcisiem, który wcielał się w rolę Stefana. W wywiadzie dla "Vivy!" z uśmiechem mówiła:

- W moim życiu była od razu: pierwsza praca, pierwszy plan, pierwszy mąż.

Dokonania Beaty Barciś zostały trzykrotnie docenione nagrodą za najlepszy montaż spektaklu telewizyjnego na Festiwalu Dwa Teatry.

Udane małżeństwo tworzą od 37 lat

W tym roku Barcisiowie obchodzili 37. rocznicę ślubu. Para rzadko pojawia się na ściankach - wolą spokojne życie z dala od blasku fleszy i wystawnych bankietów. Nie oznacza to, że są mało towarzyscy - swoich znajomych wolą gościć w domu niedaleko lasu.

Aktor w jednym z wywiadów przyznał, że to żona stoi na straży domowego budżetu, jednak to on jest złotą rączką i chętnie wszystko naprawia, gotuje, a nawet szyje. Oboje wielokrotnie podkreślali, że nie tylko bardzo się kochają, ale po prostu lubią. Ukochana Barcisia nazywa zaś męża… swoim kaloryferem, ponieważ – gdy się do niego przytuli – jest jej bardzo ciepło.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta