Julek i Iwona są małżeństwem od 31 lat. - Oświadczył się w czerwcu, ale powiedział, że będę jego żoną w marcu albo w kwietniu. Wtedy go wyśmiałam - opowiada kobieta. Zobacz fragment programu "Gospodarze - czym chata bogata".
Julek i Iwona prowadzą z córkami, Gosią i Beatą, gospodarstwo agroturystyczne "Ranczo Ostrowite" na Pomorzu. W programie "Gospodarze - czym chata bogata" postanowili opowiedzieć o swoim związku. Okazało się, że para znała się przed zaręczynami zaledwie kilka miesięcy.
- Ja miałam 18 lat, a Julek 20, więc z perspektywy czasu byliśmy dziećmi. Ale przez następnych kilka miesięcy robił wszystko, żebym w to uwierzyła i tak się stało - opowiada Iwona.
Są małżeństwem od 31 lat. Zdradzili sekret swojego związku
Julek wyjaśnił, co jego zdaniem jest najważniejsze, by związek przetrwał tyle lat. - Sekretem udanego małżeństwa przez tyle lat jest zakochanie się obydwojga po same uszy. To jest chyba jedyny warunek konieczny - zauważył mężczyzna. - Sama definicja zakochania się, pokochania drugiej osoby sprawia, że chcemy, żeby ta druga osoba miała jak najlepiej, nie patrzymy na siebie.
Dodał też, że obydwoje trafili tak dobrze, że czuje to i jedno, i drugie. Na te słowa jego żona nie kryła wzruszenia, pojawiły się jej łzy w oczach.
- Trzeba siebie kochać przede wszystkim - powiedziała. - Bywało różnie, ale jeżeli człowiek się kocha, jest w stanie przetrwać wszystko.
- Może kiedyś mi uwierzysz, że mam najpiękniejszą i najcudowniejszą kobietę na świecie - podsumował Julek.
Zobacz więcej w Telewizji WP.