GwiazdyKim jest żona Roberta Makłowicza? Są małżeństwem od ponad 30 lat

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Są małżeństwem od ponad 30 lat

Kim jest żona Roberta Makłowicza?
Kim jest żona Roberta Makłowicza?
Źródło zdjęć: © FORUM | FORUM
12.08.2022 10:24, aktualizacja: 12.08.2022 10:37

Robert Makłowicz skończył właśnie 59 lat. Ponad połowę życia spędził u boku swojej żony Agnieszki Makłowicz. Jak się okazuje, to właśnie ona w dużej mierze stoi za jego sukcesem. Produkowała bowiem jego program kulinarny zarówno wtedy, gdy był emitowany w telewizji, jak i teraz, gdy filmy ze smakowitych podróży są publikowane na platformie YouTube.

Agnieszka Makłowicz, wcześniej Agnieszka Pogoda, jest absolwentką teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła także Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Swojego przyszłego męża poznała właśnie w telewizji. To ona miała namówić Roberta Makłowicza do stworzenia oryginalnego programu kulinarno-podróżniczego, została na jego planie kierowniczką produkcji, a następnie już producentką. Jeździła z nim po całym świecie. Taką samą rolę pełni teraz, gdy program przeniósł się do internetu. 

"Moja żona nie mówi mi, co mam gotować, ja nie wtrącam się do spraw technicznych i organizacyjnych. A dzięki temu jesteśmy razem. Jeśli człowiek połowę czasu spędza w hotelach, to przyjemniej się obudzić u boku kogoś bliskiego" – mówił dziennikarz w rozmowie z "Show". 

Agnieszka i Robert Makłowiczowie są 30 lat po ślubie

Robert i Agnieszka Makłowiczowie wzięli ślub w 1991 roku w Krakowie. Była to ceremonia odprawiona w obrządku ormiańskim. Co to oznacza? Między innymi to, że trwała pięć godzin, a zamiast obrączek świeżo upieczeni małżonkowie założyli sobie na głowy korony. Ponadto ksiądz był zwrócony przodem do ołtarza i mówił po ormiańsku. Makłowicz zdecydował się na taką uroczystość, ponieważ jego przodkowie pochodzą z Armenii. I tak ich małżeństwo szczęśliwie trwa już od ponad 30 lat. 

"Nie dochodzi do mnie, że jestem z żoną już prawie 30 lat. Gdy ją poznałem, to był momencik, mgnienie oka, gdy się w niej zakochałem. (…) Fajne jest to, że wciąż potrafimy wybrać się na superromantyczną randkę. Teraz modne są randki w wysoko położonych miejscach, na przykład na 40. piętrze. Chętnie bym zabrał Agnieszkę na coś takiego. Tylko musi być winda!" – stwierdził niegdyś na łamach "Faktu". 

Czym zajmują się synowie Roberta Makłowicza?

Robert i Agnieszka Makłowiczowie mają dwóch synów – 30-letniego Mikołaja oraz 26-letniego Ferdynanda. Starszy podzielił pasję ojca do kulinariów. Skończył prestiżową szkołę kulinarno-hotelarską w Szwajcarii, a obecnie prowadzi sklep winiarski w Krakowie. Z kolei młodszy syn skończył prawo na tej samej uczelni, na której studiował jego ojciec, czyli Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl