Trwa ładowanie...
seksizm

Seksistowskie toalety w Głogowie. Wystarczą trzy słowa, żeby określić każdą płeć

"Najmodniejsza galeria w Głogowie", jak głosi opis na stronie galerii Glogovia na Facebooku, z pewnością nie wie, że seksizm nie jest w modzie. A całą prawdę o ich poglądach możemy wyczytać na drzwiach toalet.

Share
Seksistowskie toalety w Głogowie. Wystarczą trzy słowa, żeby określić każdą płeć
Źródło: Getty Images
dxqenmq

Mężczyzna: piłka, auto, motor. Kobieta: miłość, zakupy, buty. Nic więcej. Wystarczą zaledwie trzy słowa, żeby określić przedstawiciela każdej płci.

Czy oznacza to również, że kobieta, która chodzi w trampkach, nie może skorzystać z damskiej toalety? A może mężczyzna bez prawa jazdy nie ma prawa wejść do męskiej?

Wystarczyło ugryźć się w język i zostawić dwa wyrazy: "damska" i "męska". Jednak dla projektanta tej galerii z pewnością byłoby to zbyt sztampowe. Chciał być oryginalny i kreatywny. No i się popisał.

dxqenmq

Seksizm w galerii Glogovia

Internautom również nie spodobał się ten design. "Jeśli trzeba wybrać tę toaletę, gdzie więcej słówek pasuje do wybranej osoby, to musiałbym wtargnąć do damskiej. Panie raczej nie byłyby tym zachwycone" – napisał jeden z nich. "Czy jeśli nie interesuję się motoryzacją i piłką, a miłości mi brakuje, to mogę korzystać z damskiej?" – zapytała inna internautka.

"Moje miasto, niestety. Cała ta galeria to wielki niewypał – totalne bezguście zaprojektowane przez mentalnego Janusza" – wypowiedziała się mieszkanka Głogowa. Aż strach myśleć, co może znaleźć się w innych zakątkach galerii Glogovia.

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxqenmq

Podziel się opinią

Share
dxqenmq
dxqenmq