Sen o psie. Jeden scenariusz zapowiada zdradę

Pies we śnie ma kilka znaczeń
Pies we śnie ma kilka znaczeń

05.07.2023 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pies to wspaniały przyjaciel – lojalny, oddany i wesoły. Towarzyszy nam za dnia, a czasami również w nocy. Co oznacza sen o najwierniejszym przyjacielu człowieka? Poniżej przedstawiamy kilka możliwych interpretacji snów związanych z psem.

Sen o psie wskazuje na wierność i przyjaźń

Pies jest kojarzony z wiernością i przyjaźnią, dlatego sen o nim może odzwierciedlać ukryte pragnienie bliskości i zaufania w relacjach interpersonalnych, zwłaszcza jeśli takich szczerych stosunków brakuje w codziennym życiu śniącego. Sen o psie może też wskazywać na tęsknotę za większą lojalnością, zarówno ze strony innych ludzi, jak i samego siebie. Być może śniący wykazał się brakiem lojalności i ma wyrzuty sumienia?

Pies to symbol ochrony i bezpieczeństwa

Psy są uważane za zwierzęta obronne, tradycyjnie opiekowały się człowiekiem i jego dobytkiem. Taki sen wskazuje zatem na poczucie zagrożenia i pragnienie ochrony, która może mieć wymiar emocjonalny, jak i fizyczny. Często oznacza również, że osoba śniąca czuje się niepewnie wobec jakiegoś zagrożenia albo trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajduje, dlatego potrzebuje wsparcia przyjaciela.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy pies szczeka, próbuje zwrócić na coś uwagę

Jeśli we śnie pies szczeka, może to stanowić ostrzeżenie. Wszystko zależy od tego, jak brzmi to szczekanie. Jeśli jest agresywne, wróży jakieś niebezpieczeństwo: nieprzyjemne zdarzenie albo kłótnię z kimś bliskim. Z kolei wesołe psie ujadanie zapowiada, że śniącego czeka w życiu coś nowego i ekscytującego na co warto czekać. Psie szczekanie we śnie może również oznaczać gości.

Pies gryzący w rękę zapowiada zdradę

Pies, który we śnie gryzie śniącego w rękę, wróży mu zdradę na jawie. Ktoś zawiedzie jego zaufanie albo go wykorzysta. Warto zwrócić uwagę na inne szczegóły takiego snu, może uda się na ich podstawie wywnioskować, kim będzie zdrajca. Ugryzienie we śnie może również oznaczać brak kontroli nad życiem. Apatię i obojętność, z której dopiero taki szok będzie w stanie wytrącić śniącego.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)