Serum z witaminą C na niedoskonałości skóry i nie tylko
Serum z witaminą C to uniwersalny kosmetyk, który mogą stosować zarówno 20-, jak i 60-latki. Bardzo dobrze wpływa na skórę, m.in. zmniejszając przebarwienia. Przedstawiamy sposób działania oraz złote zasady stosowania serum z witaminą C.
Serum z witaminą C — jak działa?
Serum oraz inne kosmetyki, które zawierają w składzie dużą ilość witaminy C, mają bardzo korzystny wpływ na stan skóry. Tym bardziej że nasz organizm nie wytwarza kwasu askorbinowego, więc powinniśmy go przyjmować z pokarmem lub stosować różne preparaty.
Głównym zadaniem serum z witaminą C jest przede wszystkim rozjaśnienie przebarwień, a także blizn potrądzikowych. Serum zwęzi rozszerzone pory. Poza tym zawiera kolagen, który napina skórę. Dzięki serum spowolnimy działanie wolnych rodników, odpowiadających za starzenie się skóry, a także rozświetlimy twarz. Tym samym zmarszczki będą wyraźnie spłycone.
Serum do twarzy z witaminą C, a także wiele innych kosmetyków znajdziesz na WP radarOkazji.
Preparat z witaminą C chroni także skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, dlatego możemy go stosować niezależnie od pory roku. Z tego względu serum warto uwzględnić w codziennej, porannej i wieczornej pielęgnacji.
Serum z witaminą C — jak wybrać?
Najczęściej w produktach dostępnych zarówno w drogerii, perfumerii, jak i w aptece, spotykane jest serum z kwasem L-askorbinowym, którego efekty stosowania zobaczymy najszybciej. Ponadto będzie to jeden z najtańszych produktów na rynku kosmetycznym. Serum z witaminą C do twarzy pod postacią kwasu ma wodnistą konsystencję. Osoby, które mają wrażliwą skórę, powinny nanosić na skórę bardzo delikatną warstwę preparatu, tak aby nie wystąpiły podrażnienia i zaczerwienienia. Jeśli olejek ma ponad 20 procent stężenia kwasu L-askorbinowego, złuszczy naskórek.
Dodatkowo na rynku możemy dostać olejek z witaminą C (tetraizopalmitynianem askorbylu), który będzie idealny dla osób z wrażliwą skórą, a także posiadaczek cery mieszanej i tłustej ze skłonnościami do powstawania zaskórników. Serum w takiej postaci ma oleistą konsystencję, a efekty działania są wolniejsze. Jednocześnie olejek jest dużo trwalszy niż serum z kwasem L-askorbinowym. Najlepiej wybrać preparat o stężeniu 10 procent.
Wybierając serum z witaminą C, warto pamiętać, aby wybierać preparat ze śladowymi ilościami wody, ponieważ kwas askorbinowy jest niestabilny. Działa nie tylko na wodę, ale również na dostęp powietrza. Z tego względu buteleczki powinny być szczelne, tak aby nie dostał się do nich tlen.
Serum z witaminą C — złote zasady stosowania
Serum z wit. C możemy stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Po dokładnym pozbyciu się z twarzy, szyi i dekoltu zanieczyszczeń za pomocą płynu do demakijażu lub żelu do twarzy podczas wieczornej pielęgnacji nawilżamy twarz tonikiem. Następnie nakładamy preparat z kwasem askorbinowym. Po jego wchłonięciu możemy użyć dobranego do rodzaju cery kremu na noc.
Podobne zabiegi wykonujemy rano. Po nałożeniu cienkiej warstwy serum z witaminą C zabezpieczamy skórę kremem, a następnie nakładamy makijaż.