Trwa ładowanie...

Sezon bikini trwa. Znaleźliśmy najlepsze okazje na depilatory

Depilator - jaki wybrać? Takie pytanie zadaje sobie każda kobieta, która ma dość użerania się jednorazowymi maszynkami do golenia czy bolesną depilacją depilatorem z dyskami albo woskiem. Rozwiązanie to depilator laserowy albo IPL.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Depilatory IPL usuwają włoski wielokrotnymi błyskami światła
Depilatory IPL usuwają włoski wielokrotnymi błyskami światłaŹródło: Adobe Stock
dgas4xu

Tradycyjne modele wyrywające włoski to jednak nie jedyny typ depilatorów, bo w ofercie znajdują się również egzemplarze laserowe oraz IPL. Nowoczesne urządzenia depilujące światłem mają już wbudowany szereg czujników i ochronę przed promieniowaniem UV, a i cena nie zniechęca już tak, jak jeszcze dwa czy trzy lata temu. Wszystko to po to, aby zapewnić najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze długotrwałe usuwanie widocznych włosków.

Depilatory laserowe i IPL

Przyjęło się mówić, że depilatory IPL należą do grupy depilatorów laserowych. Co prawda, sposób działania obu tych urządzeń jest podobny, jednak metoda IPL (z języka angielskiego Intense Pulse Light, czyli intensywne, pulsacyjne światło) jest mniej inwazyjna. Laser to jedna wiązka światła o konkretnej długości fali, który pada na każdy włosek z osobna. IPL to spektrum różnych wiązek o różnych długościach fali, które padają na konkretny obszar i docierają do różnych warstw skóry. Laser doskonale działa na ciemne, bardzo widoczne włoski, ale może wywoływać podrażnienia. IPL to metoda, która radzi sobie z różnego rodzaju owłosieniem na różnych typach skóry (wiele modeli odczytuje typ skóry, jej karnację itp.) i jest bezbolesna.

Gładka skóra bez wyrzeczeń i bólu

Depilacja światłem wykonywana regularnie jest o wiele skuteczniejsza od depilacji mechanicznej i można ją stosować na wrażliwe partie ciała. Jednak jeśli chcemy sobie sprawić tego typu depilator, powinnyśmy się przygotować na znacznie większy wydatek niż w przypadku tradycyjnego depilatora z dyskami czy pęsetami, ale przy jego użyciu masz szansę zyskać gładką skórę nawet w 6 tygodni, jeśli przez pierwszy miesiąc będziesz go używać co ok. tydzień.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dgas4xu

Podziel się opinią

Share
dgas4xu
dgas4xu