Rozwiódł się z Samusionek. Nie każdy wie, z kim żyje dziś

Paweł Burczyk grał m.in. w "Plebanii"
Paweł Burczyk grał m.in. w "Plebanii"
Źródło zdjęć: © AKPA

17.01.2024 09:29, aktual.: 17.01.2024 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Burczyk obchodzi 55. urodziny. Choć w jego życiu prywatnym było wiele trudnych momentów, nie zrezygnował z kariery zawodowej. Od ponad 20 lat jest szczęśliwym mężem i ojcem. Ma za sobą jednak małżeństwo, o którym dziś mało kto pamięta. Przez osiem lat był związany z popularną aktorką.

Paweł Burczyk jest najlepiej kojarzony przez widzów z roli Luksusa w serialu "13 posterunek" i policjanta Michałowskiego w "Kowalscy kontra Kowalscy". Choć na ekranie wciela się zazwyczaj w postaci komediowe, jego życie prywatne było wypełnione trudnymi momentami. Diagnoza córki Wiktorii na zawsze zmieniła jego życie.

Paweł Burczyk ma za sobą małżeństwo z aktorką

Paweł Burczyk rzadko kiedy wypowiada się publicznie na temat prywatnych spraw. Niewielu pamięta jego pierwsze małżeństwo z Anną Samusionek, które rozpadło się niespodziewanie po ośmiu latach. Przyczyna ich rozstania do tej pory nie jest znana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Paweł Burczyk i Anna Samusionek poznali się w latach 90. Według nieoficjalnych informacji, ich pierwsze spotkanie miało mieć miejsce podczas egzaminów w Warszawskiej Szkole Teatralnej, gdzie Burczyk pracował jako wykładowca. Dwa lata młodsza Samusionek, która była wówczas studentką, miała od razu wpaść mu w oko.

Paweł Burczyk i Anna Samusionek byli małżeństwem
Paweł Burczyk i Anna Samusionek byli małżeństwem© AKPA | AKPA

Miłość zaprowadziła ich przed ołtarz. Choć ich małżeństwo wydawało się być idealne, pełne uczuć i zaangażowania, w pewnym momencie uczucie wygasło. Dziś dowodem na ich relację są jedynie zdjęcia. Żadne z nich nie wypowiedziało się na temat rozwodu.

Paweł Burczyk ma córkę w spektrum autyzmu

Tuż przed rozwodem z Anną Samusionek, Paweł Burczyk przez przypadek poznał swoją obecną żonę, Olimpię. Ich pierwsze spotkanie miało mieć miejsce podczas Festiwalu Komedii Filmowych w Lubomierzu, na którym aktor gościł jeszcze z pierwszą żoną.

Paweł Burczyk z drugą żoną, Olimpią
Paweł Burczyk z drugą żoną, Olimpią© AKPA | AKPA

W 2001 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Doczekali się dwójki dzieci: córki Wiktorii i syna Maksymiliana. Kiedy ich córka była we wczesnych latach szkolnych, zdiagnozowano ją jako osobę w spektrum autyzmu.

- Przeszliśmy przez wszystkie etapy, które najczęściej kojarzą się z żałobą. Pierwsza reakcja: (...) to jest niemożliwe. Później przyszły myśli, że to moja wina, dlaczego mnie to spotkało, co ja bym mógł jeszcze zrobić. To są te uczucia. Później jest pogodzenie i wdzięczność, a w stopniu najwyższym miłość - mówił Paweł Burczyk w rozmowie z "Co Za Tydzień".
Paweł Burczyk z córką
Paweł Burczyk z córką© AKPA | AKPA

Dziś Wiktoria jest już osobą dorosłą. Aktor nie zapomniał jednak, jak wyglądały lata, kiedy jego córka była znacznie młodsza, a ludzie na ulicy nie rozumieli jej zachowania.

- Najczęściej słyszeliśmy: "Ale niewychowana, pani weźmie to dziecko, pan nauczy dziecko. Niewychowany bachor, dlaczego tak krzyczy" - opowiadał.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także