Ślub i wesele podczas Wielkanocy!
Ustalanie terminu ceremonii ślubu na Święta Wielkanocne było i nadal jest popularne, a każdą parę, która bierze właśnie tę datę pod uwagę, gorąco zachęcam, by wzięła ślub właśnie w te wyjątkowe święta. Oto najważniejsze powody...
Ustalanie terminu ceremonii ślubu na Święta Wielkanocne było i nadal jest popularne, a każdą parę, która bierze właśnie tę datę pod uwagę, gorąco zachęcam, by wzięła ślub właśnie w te wyjątkowe święta. Oto najważniejsze powody...
Wielkanoc to wyjątkowe święta - najbardziej podniosłe w roku. Są to też święta bardzo radosne, w dodatku święta miłości, więc ceremonia ślubu w tym właśnie czasie jest jak najbardziej na miejscu.
Kościół katolicki chętnie udziela ślubu w tym okresie i para narzeczonych, wybierająca ten termin, spotka się z przychylnością i zrozumieniem księży. Więcej nawet: jak wskazują wypowiedzi znanych narzeczonych oraz tych nieznanych, które dzielą się swymi przeżyciami na forach internetowych: niezwykle łatwo jest na ten termin wszystko domówić i ustalić, zwłaszcza w Kościele.
Wielkanoc: czyli koniec Wielkiego Postu.
Święta Wielkiejnocy to też wybuch radości następujący po wielkim smutku - po okresie Wielkiego Postu, czyli po czasie wycofania, wyrzeczeń, po czasie refleksji i przygotowań do rzeczy ważnych. Te 40 dni postu pomogą dodatkowo każdej parze przygotować się duchowo do wejścia na nową drogę życia, przyszła młoda para będzie miała okazję i wsparcie w realizacji postanowień zmierzających do poprawy życia, zwalczenia wad, wykształcenia cnót, zastanowienia się nad tym, co naprawdę jest dla nich ważne.
Niegdyś praktyki postu stosowane były właśnie przed podjęciem ważnych zmian, pomagały i sprzyjały lepszym decyzjom. Wyrzeczenia i wycofanie się z wiru życia dawało bowiem - i daje nadal - okazję do lepszej oceny sytuacji i do lepszego, głębszego przeżycia ważnych momentów. A dla każdej pary młodej ślub jest przecież najważniejszym momentem życia.
Wielkanoc, czyli jak smakuje radość po smutku.
Znane i mądre powiedzenie mówi, że "głód jest najlepszym kucharzem". Po poście i smutku zimy wielkanocna uczta i zabawa weselna będzie wszystkim niezrównanie smakować! Wielkanocny i nagły powrót do życia symbolizujący zmartwychwstanie, po czasie postu symbolizującym umieranie, jest doskonałą okazją do zabawy weselnej, bo i sam ślub i wesele są przecież symbolem nowego życia.
Nie tylko jest okazją, ale też i sama zabawa młodej parze i jej gościom sprawi o wiele więcej radości, jako pierwsza po okresie odmówienia sobie przyjemności, niż gdyby była jedną z wielu zabaw weselnych organizowanych w czasie szczytu weselnego - latem czy na jesieni.
Wielkanoc, czyli jak wyjątkowy jest wybuch wiosny.
Jak post sprzyja lepszemu smakowaniu potraw, tak zima sprzyja głębszemu docenieniu wiosny. A wiosna - radości. A radość - zabawie. Bo jak się nie cieszyć, gdy wszystko budzi się do życia? Para wybierająca więc termin ślubu na Wielkanoc ma ułatwione zadanie: nie musi się specjalnie starać o stworzenie na ceremonii i przyjęciu specjalnej podniosłej atmosfery - wszystko będzie temu sprzyjać.
Wielkanoc, czyli bogactwo tradycji.
Kolejny ułatwieniem dla młodej pary będzie możliwość wykorzystania w dekoracji i menu przyjęcia weselnego bogatej wielkanocnej tradycji. Bazie, gałązki drzew z młodymi listkami, żonkile, tulipany, a nawet prymulki, zieleń, żółty, biel, błękit - tak wiele jest dostępnych elementów dekoracji, że naprawdę jest w czym wybierać.
Młodej parze będzie też łatwo zdecydować, jakie dania powinny być serwowane, bo i goście weselni oczekiwać przecież będą pysznych polskich potraw świątecznych. Jedynym minusem organizowania przyjęcia w święta może być wyższa cena za usługi w tym czasie, ale nie będzie ona dotyczyć wszystkich usług i nie powinna być zbyt zniechęcająca. Wobec tak wielu wyżej wymienionych zalet, te drobne niedogodności nie powinny jednak zniechęcać żadnej pary, która pragnie wziąć ślub w Święta Wielkanocne.
(bb), kobieta.wp.pl