Trwa ładowanie...
d1k2bky

Smart życie. 5 najważniejszych wynalazków, które powinna znać każda kobieta

Bez smartfona już nie wyobrażamy sobie życia. Wiele kobiet posiłkuje się przydatnymi aplikacjami, które w nim znajdują. Logistyczne rozplanowanie spraw związanych z pracą, domem i rodziną mają w jednym urządzeniu. Na rynku dostępnych jest też szereg udogodnień, które ułatwiają życie - oczywiście nie tylko kobietom!
Share
Kobiece życie może być prostsze dzięki odpowiednim urządzeniom i ułatwieniom.
Kobiece życie może być prostsze dzięki odpowiednim urządzeniom i ułatwieniom. Źródło: iStock.com
d1k2bky

Mądry telewizor

Smart TV nie zastąpi komputera czy tabletu, ale z pewnością poprawi nam komfort korzystania z telewizji. Na rynku są już dostępne modele, którymi można sterować za pomocą głosu lub dotyku, co na pewno niejednej pani sporo ułatwi przy natłoku obowiązków domowych, choćby włączenie bajki czy piosenki dla dzieci. Technologia ta pozwala na łatwe i szybkie oglądanie filmów, daje także możliwość podłączenia się do mediów społecznościowych, a nawet powiadomienia o przychodzących e-mailach.

Czuły samochód

d1k2bky

Obecny trend, który upowszechnia się wśród kierowców, to bezprzewodowe funkcje wyczulone na człowieka. Tkaniny w samochodach potrafią dziś zmierzyć nasze samopoczucie dzięki specjalnym sensorom, możemy słuchać muzyki nie tylko dzięki wbudowanemu radiu, ale i poprzez nasz telefon. W te trendy wpisuje się np. najnowszy model typu SUV Hyundaia. KONA ma kilka smart rozwiązań, które ułatwią nam jazdę i dadzą poczucie komfortu. 8-calowy ekran dotykowy jest zintegrowany z nawigacją 3D oraz funkcjami łączności – dostarcza wiele przydatnych informacji, takich jak ruch na drodze, pogoda, umiejscowienie radarów pomiaru prędkości czy informacje o punktach POI na trasie.

Kona posiada także system monitorujący poziom koncentracji kierowcy (DAA). Monitoruje i analizuje sposób jazdy, a kiedy stwierdzi, że jesteśmy przemęczeni, uruchomi sygnał dźwiękowy i zasugeruje przerwę. Dlatego na pewno przyda się przy długiej trasie – na przykład na ferie czy wakacje.

Łatwiejsze gotowanie

Urządzenie typu Thermomix to kolejne świetne rozwiązanie dla zabieganych. Nie dość, że oszczędzamy czas, to jeszcze mamy poczucie, że samodzielnie przygotowaliśmy posiłek. Takie sprzęty mają gotową odpowiedź na wszystko: przygotowujemy potrawy zgodnie z przepisem, podpowiada nam, ile i jakich składników potrzebujemy, odmierza te składniki, alarmuje, gdy coś źle robimy. Dzięki nim można przygotować wszystko: od soków i koktajli po pełne posiłki. Oczywiście ma to zupełnie inny wymiar niż normalne gotowanie i szefowej kuchni z nas nie zrobi, ale pozwoli zaoszczędzić czas i sprawi, że będziemy jeść domowe posiłki.

d1k2bky

Odkurzanie bez wysiłku

Kiedyś to był luksus – teraz odkurzacze, które same odkurzają, upowszechniły się na tyle, że są osiągalne na wyciągnięcie ręki. Można je zaprogramować na różne powierzchnie. Dzieci mają alergię lub jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kota i psa? Taki samodzielny odkurzacz wyręczy nas z codziennego sprzątania. Najnowsze modele docierają również w zakamarki, ale oczywiście nie na tyle, by zrezygnować z odkurzania zwykłym odkurzaczem. Tyle tylko, że tradycyjnego odkurzacza wystarczy wtedy użyć raz w tygodniu, a resztę możemy zostawić naszemu zautomatyzowanemu pomocnikowi!

Więcej niż zegarek

Od jakiegoś czasu możemy sobie sprawić "mądry zegarek" tzw. smartwatch, który jest ciekawym rozwiązaniem dla kobiet kochających sport. Nie dość, że monitoruje nasze parametry podczas np. biegu, to umożliwia odbieranie telefonu, e-maila czy kontrolowanie muzyki, którą słuchamy. Należy on do akcesoriów dotykowe, jednak pojawiły się również zegarki hybrydowej, przypominające bardziej tradycyjne modele. Mają mniej funkcji niż zwykły smartwatch, ale np. informują o otrzymanej wiadomości czy monitorują aktywności fizyczne.

Kobiece życie może być prostsze dzięki takim urządzeniom i ułatwieniom. Na pewno niejedna gadżeciara je doceni, ale i panie, które niekoniecznie interesują się nowinkami technologicznymi znajdą coś dla siebie. Panowie też nie będą w tyle – przecież każde z tych urządzeń to rozwiązanie unisex!

Partnerem artykułu jest Hyundai.

d1k2bky

Podziel się opinią

Share
d1k2bky
d1k2bky